Emekli Olan Kişi Çalışabilirmi?

Selamlar

Öncelikle konuyu dogru yere açtım inş. bu konuya değinilmişmi baktım ama göremedim hatam varsa şimdiden prd.arkadaşlar.

Gelelim soruma ben trafik kazası sonucu engelliyim ve babamın ssk sından maaş ve sağlık anlamında yararlanmaktayım babam vefat etmiştir

bana gelen bir talep şöle bizim şirkette çalış sadece ssk yapalım maaş vermeyelim ve babandan aldıgım maaş kesilmeyecekmiş sağlık desteğide bunun adıda engelliye emeklilik desteğiymiş böyle bir şekil varmıdır ?

Daha önce çalıştıgım için babamdan olan maaşım kesilmişti neyse bırakınca devam etti kanunlarmı değişti acaba?

acil cevaba ihtiyacım var şimdiden tşk ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar, babanızdan dolayı aldığınız maaş yetim maaşımıdır ve babanız hangi kurumdan emekli maaşı alıyordu?
SSK, Bağ-Kur, Emekli sandığı?

Eğer yetim maaşı 2008 yılı öncesi öncesi bağlanmışsa hem yetim maaşını alabilir hemde çalışabilirsiniz. Taki çalıştığınız kurumdan emekli oluncaya dek bu durum böyle devam eder. Emekli olduğunuzda ise yetim maaşınızı kestirmek zorundasınız.

ewet 2008 öncesi
özetle ben şu an ssk lı çalışıp hemde babamdan maaş ve sağlık yardımı alıp emekli olacam ve emekli olunca kendi maaşıma dönecem
eger böyleyse güzel bir yöntem çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Geri