Emekli olana kadar evde bakım ücreti alabilirmiyim?

MKaraNlık

Üye
Üye
benim 1999 yılı sigorta grişim var engelli emekliliğinden yararlanmak için dışardan prim yatıracam emekli olana kadar evde bakım ücreti alma şansım var mı okonuda sizlerden yardım istiyorum.
benim engel oranım %55 ailemle yaşıyorum 5 kişiyiz babanın emekli maaşı var kendimize ait evimiz var birde eski model arabamız var.
bu şartlar bakım maaşı için uygunmudur sizce?

Son düzenleme:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporunuz da "ağır özürlüdür" ibaresi varmı, ailenin toplam geliri nedir, zorunlu ihtiyaçlarınız olan tuvalet, banyo v.b gibi ihtiyaçlarınızı tek başınıza yapabiliyormusunuz?

MKaraNlık

Üye
Üye
tek gelir babanın aldığı emekli maaşı oda sanırım aylık bin tl ye yakın bi maaş. benim raporda süreklidir yazıyor ama ağır özürlü ibaresini göremedim sanırım yazmıyor. tuvalet banyo gibi şeyleri allaha şükür tek başıma yapıyorum. değneklerle sokağa bile çıkıyorum ben.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tuvalete banyoya tek başınıza gidebiliyorsanız ve kişisel temizliklerde bir başkasına ihtiyaç duymuyorsanız evde bakım maaşı alamazsınız, raporda ağır özürlü sürekli ibaresi varsa ve evde kişi başına düşen gelir 380 lirayı geçmiyorsa müracat edip bekleyin bakalım şartlarınızı birde shçek uzmanları değerlendrisin netice ne olacak bakalım.

Tekerlekli Sandalye