Emekli olanlar kamudaki engelli kadrosuna muracaat edebilir mi?

Akdeniz26

Üye
Üye
Engelli Emekliliğini doldurup emekli oldukta sonra kamunun engelli alımına müracat edebilirmi?Ederse yada çalışmaya devam ederse maaş kesintisi ne kadar olur?

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba Akdeniz26,
Engelliler için yapılan sınava girebilir emekliler. Ama işe/kuruma yerleşme sürecinde SGK'dan emekli olmadığına dair yazı isteniyor. Emekliler de bu yazıyı SGK'dan alamazlar zaten. Yani ''kamuda emekliler istihdam edilmiyor.''

Akdeniz26

Üye
Üye
[MENTION=6536]unuttum.29[/MENTION] teşekkürler. Engelli raporunda durum belirten sürekli-kronik,duygusal vs yazan yerde sınıflanamayan yazmaktadır.Sınıflanamayan ne anlama gelmektedir?

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
[MENTION=6536]unuttum.29[/MENTION] teşekkürler. Engelli raporunda durum belirten sürekli-kronik,duygusal vs yazan yerde sınıflanamayan yazmaktadır.Sınıflanamayan ne anlama gelmektedir?

Bazı hastalıklarda teşhis aldıktan sonra hastalığın alt bir grupta nitelenmesi/adlandırılması zaman almaktadır. Psikiyatrik rahatsızlıklarda örneğin psikoz/şizofreni gibi rahatsızlıklarda durum böyledir. Şizofreninin türünün ayrışması aylar hatta yıllar sürebilmektedir. Böyle bir durumda da sınıflanamayan diye yazılabilmektedir. (Bunun raporun geçerliliğine etkisi yoktur.)

Akdeniz26

Üye
Üye
Kardeşim [MENTION=6536]unuttum.29[/MENTION] Allah razı olsun.Rapor sürekli %55 sınıflandırilamayan olması sonuçu değiştirmez etki etmez mutabıkız sanırım...

ElifPınar

Üye
Üye
bizim kurumda sgk dan emekli olup, geçen yıl memur olarak başlayan arkadaş var.

Tekerlekli Sandalye