Emekli olduktan 3-5 sene sonra kontrol istenir ve rapor oranı düşürülürse ne yaparım?

Merhaba Arkadaşlar,

Ağustos 2015 ayında Vergi indiriminden faydalanarak 17 yıl 3840 güne tabii olarak Erken Emekli oldum ( Malulen değil, konuyu bilenler bilir ) Astım + Ankilozan Spondilit + Proteinuri rahatsızlıklarımdan dolayı toplam % 74 oranında Sürekli raporum ve Vergi indirimi var.

Emekliliğim Kontrol Mueyenesiz olarak onaylandı. Ayrıca Halen Özel Sektörde SGDP ödeyerek çalışmaya devam ediyorum. Fakat bilenler bilir, SGK' nın her zaman Kontrol muayenesine tabii tutarak kişiyi Sağlık Kuruluna sevk etme hakkı var.

Sorum Şu ; Velevki bundan 3-5 sene sonra SGK bana git kontrol muayenesi yaptır gel dedi. Bende kurula girdim ve diyelimki rapor oranım % 40 altına düştü. Vay benim halime o zaman ... Ben gelecem 45 yaşına. o yaştan sonra durumum ne olacak ? Ayrıca Emekli olduktan sonraki çalıştığım günlerde heba olacak mı ? ( Bu arada rapor oranına itiraz gibi bir sürecin başlaması ve bunun süresinin oldukça uzun sürmesi konusunu biliyorum )

Tecrübe ve bilgi sahibi insanların fikir vermesine çok sevinirim.

Teşekkürler

Raporda kontrol muayenesi şerhi yoksa SGK (özel durumlar hariç ki bu özel durum birinin özellikle şikayeti vb. gibi) sizden yeniden rapor istemez.

Cevabınız için Teşekkürler Halil bey. Devletin neyi ne zaman isteyeceği belli olmuyor, bu soruyu da onun için sordum. Paranoyakça bir düşünce belki benimkisi ama insan şüpheye düşüyor bazen. :)

Geri