Emekli olduktan sonra çalışırsam emekli aylığım kesilir mi?

Bintang

SMS Activated
Merhaba; Ben 20.07.2017 de %44 Engelli Raporumu aldım. Aynı tarihlerde de Vergi İndirimini de aldım. 01.10.1992 S.S.K. Başlangıçı buğün itibariyle de 7247 gün Prim Günüm var. Sormak istediğim şudur. 1 Bu şartlarda emekliliğe mürecaat edebiliyormuyum, 2. Eğer olaki emekli olur isem tekrar çalışmaya devam eder isem emeklilik tan dolayı tarafıma bağlanacak maaş kesilir mi. Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Merhaba, Hoş geldiniz.
Kamuda mısınız yoksa SSK lı çalışan mısınız yazmamışsınız.
SSK lı iseniz hemen dilekçe verip emekliliğinizi isteyip; hem emekli maaşı hem de çalışmanızdan dolayı maaş almaya devam edersiniz.
(Özel sektörden emekli olanın emekli maaşı kesilmeden çalışması/çalışmaya devam etmesi mümkündür.)

Merhaba, Hoş geldiniz.
Kamuda mısınız yoksa SSK lı çalışan mısınız yazmamışsınız.
SSK lı iseniz hemen dilekçe verip emekliliğinizi isteyip; hem emekli maaşı hem de çalışmanızdan dolayı maaş almaya devam edersiniz.
(Özel sektörden emekli olanın emekli maaşı kesilmeden çalışması/çalışmaya devam etmesi mümkündür.)

Üstadım ilk önce teşekkür ederim ilgi ve alakanız için sonrada özürdilerim bu unutkanlığımdan dolayı. SSK lı çalışanım. O zaman sizi dinleyerek yarın inşallah dilekçemi veriyorum o zaman

Rica ederim,
Yalnız şöyle bir durum var.
Emeklilikten sonra işyeriniz sizinle çalışmaya devam edecek mi?
Çünkü emekli maaşları genelde şimdi aldığınızdan daha düşük bağlanıyor.
Bunu da göz önünde bulundurun.

Geri