Emekli oldum. Kontrol muayenesi isteniyor?

denizli devlet hastenesinden (hakem hastane)%44 rapor aldım vergi indiriminden faydalandım askerlik borclanması yapıp emekli oldum raporum sürekli sgk benden ki emekli olalı 2 ay oldu yeniden üniverste hastanesine kontrol muanesine yani yeniden rapor istiyor almıs oldugum raporum zaten yeni tarihli 27,07,2012 bu raporu neden isteniyor olaki yeni raporda oran %40 altında olursa ne olacak bu ne biçim bir durum benim haklarım varmı beni nasıl bir sürec bekliyor aydınlatırsanız sevinirim raporda göz dejeneratıf miyopi göz %36 tek kulak işitme kaybı %12 birde bel fıtıgı vardı raporda yazdırtmadım fakat şimdi kontrol muanesi için alacagım raporda yazdırtsam sakıncası olurmu bu tür uygulama hakkı varmı sgk nın acil cvp bu durum devamlı olacakmı bir erken emeklilik sevincimiz vardı oda kursagımızda kaldı acil cvpppppp

hayır vergi indirimimde kontrol serhi yok raporum %44 ve ögrendigim kadarıyla sgk 14,ocak 2012 genelgesinde tekrardan rapor istenemez diyor ne yapacagımı sasırdım sgk ile görüstügümde rapor almazsanız emekli maasınız kesilir diyor kontrol için gönderdikleri pamukkale üniverste arastırma hastanesine rapor için basladım tabiki ileri tarihe randevu veriyorlar benim korkum hastaneler arasında oran farkı ya alamazsam (vermezse dr) oranı ne yapacagım ki ben erken emekli olmak için 5,000 tl askerlik borclanması yaptım baglanan maas 775 bu borcu ödemek için sgdp ödeyerek hala calısıyorum cvb aradıgım sorular 1_ sgk buna hakkı varmı 2_ sgdp ödeyerek calısmam bu rapor konusunda bir sıkıntımı yarattı 3_%40 vermezse kontrol için gittim hastane ben ne yapacagım NOT sgk daki memur diyorki son zamanlarda para karsılıgı rapor alanlar var bunun önüne gecmeye calısıyoruz gb sözler söyledi acil cvb saygılar

sgk bir yerinden uydurum kanunmu çıkarıyor sordunmu memura hangi yasaya göre senden tekrar rapor istiyor.ali tezel diyorki vergi indirimi ve raporu sürekli olan emekli olurken tekrar hastaneye gönderip rapor istenilmez diyor tayip amcanın engellilere attıgı en büyük kazık.memura sor sana yasayı yazılı olarak teblig etsin sende mahkemeye ver tazminatta iste

Fesubanallah vergi indirimi için alınan rapor sürekli ibareli ve kontrol şerhi yoksa sizden yeniden rapor isteyemezler. Zaten vergi indiriminin en büyük avantajı emeklilikte yeniden rapor istenmemesidir. Bu nasıl bir saçmalıktır anlam veremiyorum. Bende abazali gibi düşünüyorum. Sizden istediklerinin hiçbir yasal dayanağı yok. Bir avukatla görüşüp SGK yı dava etmenizi öneririm.

memurla telefonda görüstügümde buna hakkımız var denizlide sahte rapor düzenleniyor diyor kardesim benim raporum sürekli vergi indirimim var sürekli ve ben askerlik borclanması yaparak erken emekli oldum 2 ay sonra bana gelen yazıda müdürlügümüzce kontrol muanesine tabi tutuldugundan özürlü saglık kurulu raporu düzenlenmesi gerekmektedir bilgi edinilmesi kişinin şimdiki saglık durumunu bildirir özürlü saglik kurulu raporu düzenlenmesi ve sonucun müdürlüğümüze gönderilmesi diye üniverste hastanesine sevk isteniyor durum bu korkum ise hakketmiş oldum emekliligin ki hastaneler ve dr arasında oran farkı oldugundan yeniden %40 üzeri rapor alamamam ne yapayım yol gösterin saygılarımla

avukatla görüstüm kanunlara aykırı dedi mahkame acalım bunun için 700 800 tl gider elbette bu dava en az 7 8 ay sürer dedi sgk yaptırımları var emekli maasınızı ödemez dedi ben bunları imkanım olmadı için göze alamadım servk yapılan hastaneye kontrol muanesine gidecegim dualarınızla insallah %40 üzeri rapor alıp sgk gözüne sokacagım

bu korkuların aynısını yaşıyorum bendede konturol muayenesi istediler 2sene var ama şimdiden kara kara düşünüyorum sgk neyapacğı belli deyil tabi ben malül emekli olmuştum allah mahkeme yoluna düşürmesin kimseyi ben cok cektim mahkeme sonucum olumsuz oldu inşallah mahkemeye gerek kalmadan olumlu sonuç alırsınız halil bey benim raporum sürekliydi bende kontrol muayenesinde olumsuz sonuç alırsam bende mahkeme açmamlazım

Selam Arkadaşlar,

Maalesef bu ülkede hak verilmez alınır gerekirse mahkeme yoluyla alınmalıdır. Bunu sadece ben değil artık bütün hukukçular söylüyor maalesef. Sonuna kadar mücadele etmekten vazgeçmeyin bu uğurda kazanılacak olan bir dava ( SGK ya karşı açılmış olan ve hele de kazanıldığında ) bin kişiye emsal olacaktır inanın önce kendinize, haklılığınıza ve sizi SGK ya karşı savunacak avukatınıza. Bu benim tamamen şahsi görüşüm olmakla birlikte ben hakettiğini alamayan her vatandaşın, SGK karşısında suskun kaldıkça yenildiğini düşünenlerdenim.

Tabii ki bu uğurda hem maddi hem de manevi mücadele etmek gerekiyor ve mahkeme yoluna gitmeyenlerin de kendince haklı sebepleri bulunmakta. Bu yüzden kimseyi suçlayamam. Ama elinizden geldiğince hakkınızı almaya çalışın arkadaşlar. Kaybedecek bir şeyiniz olmadıktan sonra kazanacağınız haklar uğruna savaşmaya değmez mi ??? Vazgeçersen bitersin ve bitmemek içinde ne lazımsa kendi mücadelen için pes etmemelisin.

Umutla kalın, mücadeleyle kalın,

öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim tabiki hakkımızı aramak için sonu kadar mücadele edeceğiz yoksa hiç kimsenin umrunda deyil zaten sgknın işine gelir ben çok çektim çok bunalımlar yaşadım bizi çektirenler bizden daha çok çeksin ler ben bu muayene yüzünde çok şeyler kaybettim sonu neolcağınıda billmiyorum bu yüzde çok fırsatlar kaybettim ve halen de kaybediyorum allah herkese yardımcı olsun

Selam Yalnız Kartal,

Öncelikle yalnız değilsin bunu unutma herkes neler neler yaşıyor bu ülkede hakkını alabilmek uğruna...Ama yolun sonu aydınlıksa, o yola çıkmak için çekilen tüm bunalımlara, tüm sıkıntılara değmez mi? Tabii ki böyle olmamalı ama burası bizim ülkemiz ve maalesef dünyanın en güzel ülkesinde haklarımızı alabilmek için özgürlük mücadelesi vermek zorunda bırakılıyoruz. Bardağın dolu tarafından bakacak olursak zor elde edilen bir hakkın tadına doyum olmaz ve inan aldığın hazzı kolay elde ettiğin hakta bulamazsın :)

Kardeşim bırak artık geçmişte yaşadığın sıkıntıları hatırlama bile bu sadece seni üzmekten başka bir şeye yaramaz ki. Çok bunalımlar yaşamış olabilirsin mutlaka insan kendi bilir ne çektiğini ama İlahi Adalete güven kardeşim ve gelecek bugünden çok daha güzel olacak yeter ki inan buna.

Bundan sonra inşallah yeni, mutlu haberlerini de yazarsın, bu forumlarda paylaşırsın bizlerle. Ne yapalım hayat herkes için altın tepsi de sunmuyor güzelliklerini kardeşim ... bizler sadece hakkımız olanı alabilmek uğruna gümüş tepsiye de razıyız :)

Sağlıcakla kalın, umutla kalın,

bende denizli devlet hastanesinden vergi indirim belgesi al sürekliydi iki ay önce emekli oldum sgk benden konturol muyanesi istedi pamukkale üniversitesine gittim yüzkırk rapor aldım şimdi sonucu bekliyom

Sn. zemferi sgk.gov.tr'den vereceğim linkten araştırabilirsiniz.
1- sayfayı tarayıcı olarak mozilla ve explorer'a yapıştırıp/açıp 3-yaşlılık aylığına tıklarsanız ve gelen mesaja kaydet derseniz bir pdf dosyası indirmiş olacaksınız. orada da sayfa 23 te şöyle bir açıklama var:''c) Çalışma gücünün %40 ile %59 arasında kaybedilmesi nedeniyle yaşlılık aylığı alanların yapılan kontrol muayenesi sonucu, çalışma gücündeki kayıp oranının %40’ın altına düştüğünün anlaşılması hâlinde, bu durumun tespitine esas tutulan raporun tarihini, takip eden ödeme dönemi başında yaşlılık aylığı kesilir.''
buradan da anlayacağımız kontrol muayeneden biz engellilerin kaçışı olmadığıdır. Yani sgk uygun gördüğü durumlarda erken engelli emeklilerine de kontrol muayenesi uygulayabiliyor. Saygılar..
http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr...sh7iYUz4G9q-uuw!/dl4/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/

Geri