Emekli Oldum Kontrol Muayenesi Nedir?

ben 2005 beri vergiindiriminden faydalanıyorum bundan iki ay önce emekli oldum iki ay geçmeden sgk dan yazı geldi koturolmuyanesine çağırdılar benim raporum sürekliydi neden böyle oldu

hayır yoktu bende ona şaşıyom zaten yni rapr aldım yüzdekırk bu rapor ankaraya gidiyormu birde aranı düşürürlermi

Hay allah geçen buna benzer bir durumu başka bir üyemizde yazmıştı. Vergi indirimi için alınan raporda kontrol şerhi yoksa emeklilik sonrası kontrol muayenesine tabi tutulmamanız gerekirdi. SGK zorluk üstüne zorluk çıkartıyor. Anlamak zor.

1 ile 4 ay arasında gelir

düşük gelirse 6 ay sonra yeniden sgkdan hastane sevki alıp heyete yeniden girersin yada itiraz edip hakem hastaneye gider sin

sayın yöneticim bu konuyu lütfen daha detaylı araştırıp bilgi verin lütfen.sgk neye dayanarak tekrar rapor istiyor. bunu ögrenip magdur olanlar yargıya mutlaka başvursun.sgk kendi kafasına göre hareket edemez mutlaka yasal dayanagı olmalı

Selam Abazali,

Günlerdir ben de bu konuya takılıyorum işte dediğin çok doğru SGK neye dayanarak tekrar rapor istiyor ??? bunu en yakınen anlatacak kişi bence Sayın Yöneticim değilde bu durumu bizzat yaşayanlar olmalı diye düşünüyorum . Burada kimseyi kayırdığım falan da yok ama sözkonusu kazanılan hakların geri alınmak istenmesi ya da iptaline gidilmesiyse bence bu konuda en büyük söz sahibi bu durumu bizzat yaşayanlar olmalıdır.

Büyük konuşmak istemiyorum ama benim yada yakınımın başına böyle bir olay gelse o SGK nın altını üstüne getiririm ve bana mantıklı bir açıklama yapmazlarsa, asla oradan ayrılmazdım. :) inan bana, önce beni çok mantıklı ve geçerli sayılabilecek bir cevapla yanıtlamaları gerekirdi.

Hakkınızı aramakla kalın, dostlukla kalın,

zaten moralim bozuk tekrar yüzdekırk rapor aldım ama oran düşerse diye korkuyom düşük gelirse neyapa bilirim sgk gidip sordum bu normal bişeydir dedi ordaki memur dedim benim raporum süreklidedim olsun biz arasıra rapor isteriz dediler bişey diyemedim benim oranım düşerse ne yapa bilirim dava açsam kazanırmıyım

Selam yakari,

Arkadaşım çok çok geçmiş olsun ama şeker hastalığı zaten kronik hastalık grubunda olduğu için bence endişelenmene gerek yok. Tekrar rapor istemeleri oldukça saçma ve gereksiz olsa da yine alacağınız rapor oranı en az % 40 olur diye düşünüyorum . Zaten onlar da bilirler ki tip1 diabet iyileşen bir rahatsızlık değildir ki...Kendinizi daha fazla üzmemeye çalışın siz de bilirsiniz ki şeker hastalığı üzüntü, endişe ve strese gelmez ne kadar perhiz yaparsanız yapın rahat, huzurlu ve stressiz olmanız da önemli.

En kısa zamanda yeniden sürekli raporunuzu almanız dileklerimle,

Selam yakari,

Sen olumlu düşünmeye devam et arkadaşım ama sonucu aldığında paylaşırsan çok memnun olurum. Vergi indirim hakkının da % 40 olmasını tüm kalbimle diliyorum.

Her şey gönlünüzce olsun,

Geri