Emekli olmak için yardım!

slm yılmazbey size birsorum olucak ben malülen emekli olmak için başvuruda bulunucam ama herşeyden önce ehliyetişmi iptal ettirmem ve vergi indiriminden faydalanmammı gerekiyor ssk yeni raporiçin sevkettigi hastanede yatmammı gerekiyor bana yardımcıolup bilgilendirirmisiniz

Bütün bu alakasız saçma bilgileri nerden edindin? Birileri size şaka yapmıştır yada bu konuda bihaber durumdadır.

Önce durumunuzu bilelim:
1Çalışıyor musunuz?
2.sakatlığınız nedir?
3.yaşınız nedir?
4. işe başlama yaşınız ve işe başlama yılınız nedir?
5.işe başlarken sakatmıydınız?
6.İşe başlarken sakatlık oranınız ve şimdiki olası sakatlık oranınız nedir?
7.Çalışma esnasında edindiğiniz primleriniz nedir?

şuan calışıyorum.
%80 şizofren. yaşım 31. ssk kaydım 2004 . işebaşlarken saglıklıydım. 1089 pirimgün....18 ay askerlikte yaptım

Şartların malulen emeklilik uygun gözüküyor. Malulen emeklilik için 10 yıl hizmet süresi ve 1800 gün prim şartı aranır. Bu süreyi doldurduğunda bulunduğun ildeki SGK il müdülüğüne malulen emeklilik için başvurabilirsin.

halilbey benim raporumda süreklidir ibaresi var sgk ya başvurdugumda farklı hastaneden yeni saglık raporu isteyip hastanede yatmam gerektigi dogrumu herkes farklı anlatıyor acaba dogruolanı nedir eskiden aldıgım ehliyetimvar kullanmıyorum ama onuda iptal ettirmelimiyim

halilbey benim raporumda süreklidir ibaresi var sgk ya başvurdugumda farklı hastaneden yeni saglık raporu isteyip hastanede yatmam gerektigi dogrumu herkes farklı anlatıyor acaba dogruolanı nedir eskiden aldıgım ehliyetimvar kullanmıyorum ama onuda iptal ettirmelimiyim

Ehliyet sizin karar sizin..
Dolayısıyla ehliyetiniz geçersiz ancak ne yapacağınıza siz karar vereceksiniz. Ster iade edin ister saklayın.

Geri