Emekli olmam için prim mi yoksa gün mü tamamlamalıyım?

ben nakil olduktan sonra özür oranı &70 düşecek.ben çalışmak zorundayım sigortamda hiç bir zaman özürlü kadrosundan yatmadı.ben çalışmak istiyorum ve iş yerindede özürlü kadrosunda açık var.ben bu 3 yılda özürlü kadrosunda çalışsam 2016 yılında yine emekli olabilir miyim yoksa 15 yıl 3600 günü mü doldurmam gerekiyor.teşekkürler...

Bir düzeltme yapayım. Engelli emekliliğinde "yaş şartı aranmaz" hizmet yılı ve prim gün sayısını doldurmanız yeterlidir.

ben nakil olduktan sonra özür oranı &70 düşecek.ben çalışmak zorundayım sigortamda hiç bir zaman özürlü kadrosundan yatmadı.ben çalışmak istiyorum ve iş yerindede özürlü kadrosunda açık var.ben bu 3 yılda özürlü kadrosunda çalışsam 2016 yılında yine emekli olabilir miyim yoksa 15 yıl 3600 günü mü doldurmam gerekiyor.teşekkürler...

Sana soru sormuştum.. İse girerken herhangi saglik sorunun var miydi? Bu sekilde sormak istedim.. Demek istediğim bu: sigortanızın ilk yattığı gun herhangi saglik sorununuz var miydi? Bu cok onemli. Ever diyeceksen farklı yoldan anlatacağım, hayır diyeceksen 180 derece dönüp daha farklı yoldan anlatacağım..
Soruya ney cevap alana kadar birşey anlatmak, senin kafan karıstirmaktan başka ise yaramaz..

sayın isen bey...
soruma demişsiniz ki 4000 prim yatırır.sonra 18'inci yıl tekrar işe girmem lazım demişsin.peki işe girersen ne kadar çalışmam lazım.ve çalıştıgım zaman o aylık üzerinden mi yoksa çıktıgın iş yeri aylıgı üzerinden mi aylıgım hesaplanır..tşk.

Geri