Emekli sandığından engelli emekliliği?

merhaba ben 10/06/1980 dogumluyum 01/11/1997 tarihinde sgk başlangıcım var %57,5 ozürlü raporum var emms ile 03/05/2013 te meb e atandım emekli sandığına ğöre ne zaman emekli olurum teşekurler

1 Ekim 2008 sonrası engelli kadrosunda işe giren emekli sandığı mensubu engellilerden, sakatlık oranı % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün primle emekli olurlar...

halil bey benim sgk ğirisim 01/11/97 ozurlu kadrosunda özel şirkette işe ğiriş tarihim 09/02/2004 dür toplamda 16 yıl 4900 ğün pirimim var emekli sandığıyla sğk birleşimi olmuyormu

Oluyor tabiki. Emeklilik için başvurduğunuzda "hizmet birleştirmesi" yapılır. Hak kaybı yaşamazsınız yani...

yani bu şartlarda emekli olabilirmiyim şimdi birde emekli maaşimi emekli sandıgındanmı yoksa sgk dan mı alırım son 3,5 yıl nerede çalıştıysan oradan alaırsın diyorlar net bi bilği veririseniz sevinirim teşekürler

halil bey selamlar nasılsınız...emeklilik hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim...yurdışından emekli olan biri türkiyedede malulen emekli olması için ne yapmalıdır..

Türkiye'de sosyal güvenlik girişi varsa ve malulen emeklilik şartlarını taşıyorsa hem yurtdışından hemde türkiye'den emekli olunabiliyor diye biliyorum ben.

Geri