Emekliliğimi askerlik etkiler mi ne zaman emekli olurum?

slm halil bey kafam çok karışı yor aydınlatırsanız çok sevineceğim ben 1971 doğumluyum askerlik yaptım 2003te diyabetten %40 rapor aldım 2006 yılı 12 nisanında sigorta girişim yanılmıyorsam 11 kasım 2011 de yeni bulgularla %40 şeker%20 epilepsi bu rahatsızlıklar la birlikte iş yeri baskıları iş kazası sonucu burun kırılması ile pisikolojik sorunlar pisikiyatri 2 yıldır devam ediyor iyileşme de yok dr. %70 civarlarında yeni bir rapor verecek neler yapabilirimm yani%40+%20=%52+%70=%87 midir 2001 günüm var askerlik etkilermi nezaman emekli olurum bu %87 olursa bir emekli şekli varmı çalışamıyorum vergi indirimimde yok aklıma geleni sornaya çalıştım gelmeyenler varsa sizin bildikleriniz beni bilgilendirin ne olur

ilk işe başladıgınızda raporunuz % 60 altında ise malülen emeklilik için kuruma baş vurabilirsiniz kurum kabul ederise sizi hastaneye sevk eder hastanedende % 60 ve üzerirapor alırsanız 10 sene 1800 günden emekli olursunuz sizin işe başlangıç tarihiniz 2006 oldugu için 2016 beklemenizi tavsiye ederim kabul etmez ler ise muhakkak vergi indirimine baş vurmanız geerek erken emeklilik için askerliginizi yaptıgınız için askerlik borç lanmasıda yapa bilirsiniz hem prim hem yıla katkısı olur

Geri