Emeklilik başvurusu?

herkese merhaba benim sorum şu şekilde ben %70 özürlü raporu ile 3 aydır vergi indirimi almaktayım 17 yıl sigortam ve 5000 gün pirimim bulunmakta bu gün ssk ya emeklilik için dilekçe vermek için gittim bana hazır dilekçe örneği doldurttular bu dilekçede ne zaman emekli olabilirim diye benim adıma not düştü görevli ve bir numara verdiler bütün bunlardan sonra hangi yolu izlemeliyiz ve geriye hangi işlemler kalıyor emekli olabilmek için şimdiden tşkler

Eee zaten gerekli işlemleri yapmışsınız ya. Bundan sonra arkanıza yaslanıp emekliliğinizin onaylanmasını bekleyin. 2 bilemedin en geç 3 ay sonra emekli olursunuz.

Merhaba,

Şimdi bekleme zamanı ama en geç 45 gün içinde sgk tarafından size en yakın postaneden alınmak üzere maaşınızın yatırıldığına dair tebligat ev adresinize geliyor. Elinizdeki tebligatta hangi tarihte emekli maaşınızı çekebileceğiniz ve ne kadar alacağınız belirtiliyor. İnanın postacının size getireceği en güzel postalardan biri bu :) Son aşama o tarih geldiğinde ptt ye gidip emekli maaşınıza kavuşmak kalıyor.

İyi günlerde ve sağlıcakla kullanmanız dileğimle,

yalnız oradaki görevli bana halen çalışıp çalışmadığımı sordu ve sakın işten ayrılma dedi peki işten ne zaman ayrılıp tazminat alabiliriz bu durumda

Emekliliğinin kabul olunup olunmayacağı sordun mu? Demekki sormamışsın. Sadece emekliliğini talep etmişsiniz. Dolayısıyla emin olunmayan bir durumdasınız. Memurda öyle demiş. en başta emeklilik dilekçesi verilmeden önce ne zaman emekli olabileceğini araştırmanız gerekiyordu. Bu araştırma dilekçe ile SGK.ya sormak ile başlayacaktınız. Dilekçe neticesine göre karar alacaktınız. Demekki bir yerde bir takılma var. Bekleyelim görelim.

Emekliliğinin kabul olunup olunmayacağı sordun mu? Demekki sormamışsın. Sadece emekliliğini talep etmişsiniz. Dolayısıyla emin olunmayan bir durumdasınız. Memurda öyle demiş. en başta emeklilik dilekçesi verilmeden önce ne zaman emekli olabileceğini araştırmanız gerekiyordu. Bu araştırma dilekçe ile SGK.ya sormak ile başlayacaktınız. Dilekçe neticesine göre karar alacaktınız. Demekki bir yerde bir takılma var. Bekleyelim görelim.

sgk ya gittiğimde emekli olmak için dilekçe vermek istiyorum dedim zaten günüm çoktan doldu onlarda bana hazırda bulunan dilekçelerden verdiler doldurmam için yalnız ordaki görevli dilekçenin alt tarafına ne zaman emekli olurum diye kendisi not düştü buraya kadar herşey normalde bana haber geldikten ne kadar sonra iş yerinden çıkışımız yapılacak tazminat için çünkü bizim iş yeri kurumsal bir şirket emekli olduktan sonra tekrar çalıştırmıyor aynı yerde

Geri