Emeklilik başvurusunda rapor yenileme. ?

Merhaba Arkadaşlar ;

Çevremde birçok kişiden duyduğum ve araştırıp bulamadığım bu konu hakkında bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi
Emeklilik başvurusunda ilk aldigimiz SÜREKLİ engelli raporu ve vergi indirimi kağıdı yeterli mi ?
Yoksa başvuru esnasında tekrar güncel bir engelli raporu isteniyor mu ?
Kimisi emeklilik için başvuru esnasında benden yeni rapor istediler diyor.
Kimisi ben ilk rapor ve vergi indirimi ile gittim başvuru yaptım oldu diyor ?
2006 ssk girişli yim
2017 ocak engelli raporu aldım.
3740 günüm var
6 -7 yıl sonra emekli olurken benden rapor istenecek mi ?

Teşekkürler ...

SM-N7500Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Bu olay kurumdan kuruma değişebilir. Örneğin bağ-kur, emekli sandığı, ssm mensupları için ayrı ayrı olur. SSK mensubu kişi vergi indirimi belgesi ve sürekli ibareli rapor almışsa ve raporu güncelse yeni rapor istenmez. gibi gibi. Öte yandan 6-7 yıl sonrası için şimdiden bir şey demek çok zor. bir yasa değişir bir şey olur söylediğimiz şey boşta kalır. Fakat mevcut durum devam ederse sizden rapor istenmez.

Bu olay kurumdan kuruma değişebilir. Örneğin bağ-kur, emekli sandığı, ssm mensupları için ayrı ayrı olur. SSK mensubu kişi vergi indirimi belgesi ve sürekli ibareli rapor almışsa ve raporu güncelse yeni rapor istenmez. gibi gibi. Öte yandan 6-7 yıl sonrası için şimdiden bir şey demek çok zor. bir yasa değişir bir şey olur söylediğimiz şey boşta kalır. Fakat mevcut durum devam ederse sizden rapor istenmez.
Teşekkürler... [emoji4]
Anladım.
Mevcut kanun durum devam ederse sıkıntı olmaz.
Mesela Bugün içinde SSK mensubu engellilerden 10 yıl önce alınmış SÜREKLİ rapor ve vergi indirimi belgesi ile emeklilik başvurusu yapılabiliyor mu ?
Güncel rapor dan kastınız nedir ?

SM-N7500Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Güncel rapordan kastım şu. Örneğin 10-15 yıl önce alınan bir rapora sgk bu eski yenilet gel diyebilir. Diyebilir diyorum cünki rutin bir uygulamada yok birazda SGK daki memura bağlı bu durum.

Geri