Emeklilik için mahkemeyi kazandım ancak sgk maaşı bağlamıyor?

anatolian

SMS Activated
vergi mahkemesi aracılığıyla actığım davayı kazandım.emeklilik sürem dolulduğu için hemen sgk'ya başvurup emeklilik işlemlerimi başlattım.emeklilik hakkı kağıdımla herşeyi hazırladılar ve sitedende takip ettim 1 mart yazıyordu.
fakat 15 gün sonra bir sgk memuresi arayıp maaş bağlayamayacaklarını çünkü danıştay kararı olmadığını ve vergi dairesini arayıp danışıcam dedi ve geri aramadı.
şimdi soruyorum emeklilik hakkı ve tüm evrakları veren sgk neden şimdi danıştay kararı soruyor bunu başta yapması gerekmiyor mu
ayrıca danıştay kararını beklemeye gerek var mı,oldu ki maaş bağlanmadı ve bu devredeki tüm zararlarımı kim karşılayacak.emsal karar var mı acaba yada bilgi verebilecek bir kişi

Tam olarak olayı anlayamadım. Hangi konuda sgk yı dava ettiniz? Malulene meklilik, kademeli engelli erken emekliliği gibi?

ozürlü raporumu düşürdüğü için maliyeyi dava ettim ve vergi mahkemesinden cevapla kazandım temyize gitti maliye.halen temyizde ne kadar sürer bilmem.bana dedikleri tüm haklardan faydalanırsın.kaybedersen geri ödersin kazanırsan devam eder olay bu.emsal sorun yaşayan ve çözen var mı?

Daha önce vergi indirimi başvurusunda hastanenin verdiği sağlık kurulu rapor oranı geçerlidir verilmiş karar var. http://engelliler.gen.tr/f12/vergi-indirim-belgesinde-hastanelerin-verdigi-rapor-gecerlidir-14166/
Bu kararda sizin gibi vergi indirimine başvurup oranı düşürülmüş bir vatandaş tarafından açılmış ve dava kazanılmış. Ancak o davanın temyize gidip gitmediğine dair bir bilgim yok. Bu konuyla ilgili süreci sizden öğreneceğiz anlaşılan. Lütfen temyiz sonrası alınan kararı bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

elbette paylaşırım.benim sorum sgknın maaş bağlaması için danıştay kararına gerek var mı? vergi dairesine danışıyorlar ve davayı kazanmış olsamda danıştay kararı gerek diyorlar bu nasıl iş.

Geri