Emeklilik için önce rapor mu almalıyım?

Payback

SMS Activated
Emeklilik için işlem sirasi
Arkadaşlar merhaba.omurilik ameliyatı sonrasında yürüme ve denge problemlerim var.Patoloji raporum epandimom who 2 grade.2.evre kanser.emekli olmak istiyorum.ama işlem sırası nasıl olacak bilmiyorum.ilk başta engelli raporu mu almam lazım.yoksa direk SGK ya mı basvurmaliyim.su anda işyerinden raporluyum.2006 giriş ve 3400 gün primim var.

[MENTION=18361]Payback[/MENTION] Tam olarak sağlık durumunuz hangi aşamada bilmiyorum ama size ilk etapta malulen emeklilik başvurusu yapmanızı öneririm. Malulen emeklilik için %60, kademeli engelli emekliliği için ise %40 raporunuzun olması gerekir ancak en kısa emekliliğin malulen emeklilikte olduğu için ilk etapta onu deneyin. Onun için yapmanız gereken şey, SGK ya malulen emeklilik için başvurmak. Başvurunuz üzerine SGK sizi hastaneye sevk edecek, ve süreç işlemeye başlayacaktır.

Yani ilk başta kendim gidip hastaneden engelli raporu mu almalıyım.rapor için beni SGK mı yönlendirecek yoksa direk gidip başvuruda bulunabilirmiyim

[MENTION=18361]Payback[/MENTION]

Öncelikle SGK ya malulen emeklilik için başvuracaksınız hastaneye sevk edileceksiniz ve raporunuz ozaman çıkacaktır.

Geri