Emeklilik işlemleri hakkında yardım?

Herekese iyi günler , 30 / 11 / 2014 tarihinde vergi indirim belgem ve 300 gün askerlik borçlanması dekontunu da evraklarıma ekleyerek Engelli erken emeklilik için dilekçemi sgk ya verdim , Giresun ilinde 2 yıl Tarım bağkurum olduğuna belirtim , yaklaşık 23 gün oldu , şifahen bir arkadaş vesilesi ile evrakın
06/12/2014 tarınde Giresun gönderildiği ve yazışma beklendiği söylendi , benim tarim bagkuruna hiç bir prim borcum yok ben bunu internetten bile görebiliyorum , acaba bu işlemler daha kaç gün sürer bilginiz varmı ?

İkinci sorumda şu dilekçe verdiğimde ikamet adresimden yeni bir ile taşınmış idim taşındığım binada iskan alınmadığın dan nufus kaydımı yeni oturduğum binaya alamıyorum yani nufusum hala mecburen eski adresimde görünüyor , ben dilekçemde adres olarak iskanı olmayan nufusumu alamadığım adresi verdim acaba emeklilik işlemlerim için bir sorun teşkil edermi ?

Adres değişikliğinin bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Normalde emeklilik işlemleri 1 ila 3 ay arasında sonuçlanır. Eli kulağındadır yakın zamanda sevindirici haberi alırsınız diye umuyorum.

Teşekkür ederim Halil bey inşallah dediğiniz gibi olur , çünki nerdeyse 4 aydır vergi indirimiydi şuydu buydu derken 4 ay dır emekliliğimle uğraşıyorum , ve şu anda çalışamıyorum emekli olsam da çalışmak zorundayım ve hiç kimse çalıştırmıyor emekli olunca gelin diyorlar 3 cocukla geçinmek çok zor , engelli emekli de olsak çalışmadan Türkiye şartlarında yaşamak imkansız , eğer engelli emekliliğinde emeklilikten sonra çalışma imkanı olmasaydı emekliliğe müracad etmiyecektim , en azından bağlanacak maaş kiramı karşılar diye umut ediyorum.

Herkese selamlar

Bu gün e - devletten emeklilik işlemlerini kontrol ederken şu bilgilere ulaştım emekli maaşım bağlanmış görünüyor fakat maaş hakkındaki bilgiler eksik hiçbir tutar yazmıyor ..Bunu nasıl öğreneceğiz acaba bilgisi olan varmı ?

2000- 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı 60.00
2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı 30.00
İntibak Aylık Bağlama Oranı 0.00
2000 öncesi Gün 845
2000-2008/10 arası Gün 1639
2008/10 sonrası Gün 1525
Toplam Gün 4009
Göstergesi 10925
Hisse Oranı 1/1
Sigortalının En Son Çalıştığı Sektör Özel
Aylık Tutarı 0
Birikmiş Aylık Tutarı 0
Ek Ödeme Tutarı
Kesinti Tutarı 0
Banka Banka Şube

Sistemde güncelleme olmamıştır. Yakın zamanda bilgiler sisteme düşer diye düşünüyorum. Bu arada emekliliğiniz hayırlı olsun.

Herkese iyi Forumlar ;

Cuma günü e-devlette aşagıdaki bilgiler çıktı ancak ek ödeme dışında bir şey yok, acaba bağlanan maaş ne kadar oldur bilgisi olan varmı ?

ödeme bilgileri
Maaş başlanma tarihi 01/11/2014
Ödeme Günü26
Net Aylık Tutarı 115.7 TL
Aylık Tutarı0.0 TL
Ek Ödeme Tutarı 115.7 TL
Sosyal Yardım Zammı0.0 TL
Birikmiş Ödeme Tutarı0.0 TL

Geri