Emeklilik işlemlerime ne zaman başlamalıyım?

• Konbuyu başlatan satı
  • Başlangıç tarihi
S

satı

Guest
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım umarım bu sefer doğru yere yazmışımdır.Kafama takılan bir takım sorular var yardımcı olursanız çok sevinirim.Avr+Mvr çift kalp kapağım değişti buna bağlı olarak 2003 te % 40 sürelki rapor verdiler özel bir sektörde engelli kadrosundan halen çalışmaktayım,vergi indirimi alıyorum.ilk sigorta girişim 1997 18 yıl 4080 gün emekli olma hakkım buda 15 ekim 2015 e tekabül ediyor.Benim şu an 4700 günüm var yani fazla ama mecburen ekim ayını bekliyorum toplam kazancım 117.200,00 aşağı yukarı ne maaş bağlanır.Birde emekliliğime 5,5 ay var işlemlere ne zaman başlamalıyım uzun sürebildiği için emeklilik hazırlık dilekçesi gibi birşeyler okudum ben emekli oluncada aynı iş yerimde devam edeceğim ama şimdiden sigorta çıkışımı verirsem engelli personelleri eksiliyor 5-6 ay idare edemezler benim nasıl bir yol izlemem lazım şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhabalar Satı hanım, emeklilik için aranan şartları yerine getirmeden başvuru yapamazsınız. Dolayısıyla emeklilik için aranan hizmet yılı ve prim gün sayısını eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Özel sektörde ayın son günü başvuru yaparsanız o ayın maşınıda alırsınız. Bu durumda ekimin son günü SGK ya emeklilik başvurusunda bulunmanız en doğrusu olur. Emeklilik işlemleriniz 1-2 ayda sonuçlanırsa SGDP (sosyal güvenlik destek primi) ödeyerek aynı iş yerinde çalışmaya devam edebilirsiniz. Bu arada aramıza hoş geldiniz. :)

Öncelikle çok teşekkür ederim anlayışınızdan dolayı ben ne kadar maaş bağlanır sitelerden hesaplamaya çalıştım ama beceremedim vereceğim bilgilerle yaklaşık bir rakam söyleyebilirmisiniz?
2000 öncesi 608 gün
2000-2008-10 arası 2293 gün
2008/10 sonrası 1791 gün
toplam 4691 gün
toplam kazanç 117.200,00
rapor %40

Sistemsel bir hata olabilir Satı hanım. Sonradan tekrar deneyiniz. Zaten bu şekilde devlet sitelerinde sık sık hatalar oluyor. Alt yapıyı bir türlü sağlamlaştıramadılar gitti.

Geri