Emeklilik müracaat tarihi

30.01.2013 tarihinde çalıştığım işyerinden çıkış belgesi alıp,31.01.2013 tarihinde emeklilik müracatında bulunsam 01.02.2013 tarihinden emekli maaşım bağlanırmı? elimde sgk'nın vermiş olduğu emekliliğe haketmiştir yazısı var işyerine verilmek üzere???

30.01.2013 tarihinde çalıştığım işyerinden çıkış belgesi alıp,31.01.2013 tarihinde emeklilik müracatında bulunsam 01.02.2013 tarihinden emekli maaşım bağlanırmı? elimde sgk'nın vermiş olduğu emekliliğe haketmiştir yazısı var işyerine verilmek üzere???
sgk dan o belgeyi nasıl aldınız anlatırmısınız?

Selam capsi,

Ankaradan vergi indirim hakkın geldiğinde ki bence sen hesapladın diye düşünüyorum yani emeklilik hakkını elde edebilmek için sana gereken yıl ve toplam prim gün sayını tamamladığına inanıyorsan geriye sadece SGK ya işlemlerini başlatmak amacıyla gitmen kalıyor. SGK ya raporun, vergi indirim hakkın ve TC kimliğinle giriş yapıyorsun tabii kendinden emin bir şekilde inşallah :) ( o anı yaşamanı çok istiyorum da ) , memura ben erken engelli emekliliğinden faydalanmak istiyorum diyorsun ya da '' Ben artık emekli olmak istiyorum ''.

Memur sana bir dilekçe doldurtuyor ve sonra işverenine teslim etmen için '' Yaşlılık aylığı almaya hak kazanmıştır. Kıdem tazminatının ödenmesi ve işten çıkış bildirgesinin işçiye verilmesi uygundur '' şeklinde o yazıyı veriyor. Hepsi bu...gerisi çorap söküğü gibi geliyor zaten...

Hayırlısı olsun dileklerimle,

bana gelen yazıda kıdem tazminatının ödenmesi diye birşey yazmıyor.şu şekilde gelen yazı ''KAYITLARIMIZIN TETKİKİ SONUCU .........SİGORTA SİCİL NUMARASI İLE MALÜLLÜK YAŞLILIK VE ÖLÜM SİGORTASI KOLLARINA TABİ OLARAK 01.09.1987-30.12.2012 TARİHLERİ ARASINDA ........ PRİM ÖDEME GÜN SAYINIZIN OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR.
506 SAYILI KANUN 60.MADDESİNİN C BENDİNİN 4958 SAYILI KANUNLA DEĞİŞİK B BENDİNE GÖRE EMEKLİLİK MÜRACATINDA BULUNABİLİRSİNİZ.'' aynen yazılan bu şekildedir.

Geri