Emeklilik şartlarım?

slm arkadaşlar hepinize geçmiş olsun .allah ım açil şıfalar versin. benimde öğrenmek iştedigim konu var yardımcı olabilirseniz memnun olurum .vereceğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ederim.sağlıklı bir bireydım.kaza sonrası özürlü bir birey oldum.şimdi bu durumda benim ssk .başlangıcım sağlıklı ikin başladı .böyle bir durumda .sağlıklı iken ssk ya başladığım tarihmi göz önünde bulundurulur. yoksa özürlü olduğum tarıhmi göz önünde bulundurulur.öncelikle bunu öğrenmek işterim esen kalın.:confused:

Tabiki sağlıklı iken başlamış olan SSK dikkate alınır. Daha doğrusu sigorta başlangıcının özürlülükle bir alakası yok.

engeli emeklilikten veya malülen emeklilikten normal emeklilikten yararlanmanız fark etmez ilk sgk başlangıcı dikkate alınır hangi türden emekli olmak isterseniz şartlar ve prim ve yıl yeterli oldugu zaman başvura bilirsiniz

vermiş olduğunuz bilğilerden dolayı tşk ederim arkadaşlar.şimdi benim anladığım kadarıyla özürzüz veya özürlüyke ssk başlangıcı veya yatan pırimin hiç bir farkıyok bu durumda ben nezaman ve hanği şartlarda emekli olabilirim.:confused: 06.05.1976 doğum tarihim ssk başlangıcım tarihim 16,11,1998 askerlik yapış tarihim 13,subat 1996 dır.askerlik teris tarıhim 28 . agıstos 1997 dir.özürlük raporum yüzde 45 dir

tşk ederm arkadaşım ama nasıl bilği verecek burda çok şey var sizler yardımcı olursanız sevinirim buradan çözemedim .ssk başlangıcımı yazdım artı aşkerlik te var .verği indiriminden de yararlanıyorum.

tşk ederim vermiş olduğun bilğilerden dolayı.ama 18 ayın askerliğin faydası olmuyormu bu durumda .

Son düzenleme:
Selam neredesin,

Konu emeklilik olunca buradayım :) Arkadaşım emekliliği mümkün olduğu kadar erken gerçekleştirmek istiyorsanız askerlik borçlanması yapabilirsiniz elbette ama zaten tamamlamanız gereken yıla çok az bir süre kaldıysa ve ssk prim gününüz yeterliyse 4080 günü tamamlamışsanız, bana göre borçlanma yapmanıza gerek yok ama bu konuda karar sizin olmalı. 18 aylık süreyi peşin olarak yatırmanızın getirisiyle size maliyeti arasındaki fark sizin için uygunsa neden olmasın?

Hayırlı emeklilik günleri dileğimle...

Selam neredesin,

Konu emeklilik olunca buradayım :) Arkadaşım emekliliği mümkün olduğu kadar erken gerçekleştirmek istiyorsanız askerlik borçlanması yapabilirsiniz elbette ama zaten tamamlamanız gereken yıla çok az bir süre kaldıysa ve ssk prim gününüz yeterliyse 4080 günü tamamlamışsanız, bana göre borçlanma yapmanıza gerek yok ama bu konuda karar sizin olmalı. 18 aylık süreyi peşin olarak yatırmanızın getirisiyle size maliyeti arasındaki fark sizin için uygunsa neden olmasın?

Hayırlı emeklilik günleri dileğimle...
tşk ederim vermiş olduğun bilgilere ancak anlayamadığım konu var .ben aşkerligimi saydırırsam geriye çekmeyeçekmi .

vermiş oldunuz bilgilere tşk ederim. şimdi bu durumda yukarideki baylaşımlarımda ssk başlangıcımı ve askerlik yapış tarihimive bitiş tarihimi vermiş bulunmaktayım . bu durumda ben hangitarihte emekliliği kazanırım.:confused: birde nasıl bir yol izlemem lazım .umarım sorunlarımla sizleride üzmem esen kalın

Vermiş olduğum tarihten askerlik süresini düşüp hesaplayabilirsiniz. İzlemeniz gereken yol basit. Emeklilik için yeterli hizmet yılı prim gün sayısını tamamladığınızda SGK ya başvurup kademeli engelli emekliliğinden yararlanmak istediğinizi söyleyeceksiniz. Gerisini onlar halleder.

Geri