Emeklilikte ssk avantajı nedir

iyi geceler benim yüzde 52 raporum var ssk giriş tarihim 15.08.2003 sadece 22 gün pirimim ssk dan var 22.05.2009 yılından bu güne kadar esnaf bagkurluyum benim sorum ssk dan emekli olmak avantajlı deniyor nedir bu avantaj ciddi bir avantajı varsa ssk lı çalışan olarak pirim yatırmayı düşünüyorum ilk işe giriş tarihinde engelim yoktu erken engelli emekli olabilirmiyim erken emeklilik için 15 yıl sigortalı olmak gerekiyor galiba bazende 18 yıl deniyor emekliligime çok zaman var fakat ben bu konuda bilinçli olmak istiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir kişi hayatı boyunca hem bağkur hem ssk hem emekli sandığı çalışanı olmuşsa nasıl çözülecek?

Sizin durumunuz bağkur esnafı %52 raporu ile 16 yıl geçmesi ve 4320 gün primlerin ödemesi halinde emekli olur...
SSK.lı emeklisi daha avantajlı... ancak %52 raporu ile 20 yıl geçmesi 4400 gün primlerinin yatması halinde emekli olur.

sizin durum 15.08.2003 den itibaren sayılır. ister bağkur ister ssk farketmez esas olarak bu yıl alınır.

yukarıdaki sorunun cevabı: emekli olacağınız günden itibaren geriye dönük 7 yıl içinde hangi kuruma(ssk, bağkur, emekl sandığı) ço prim yatırılmışsa o kurumdan emeklisi olur.

Bir kişi hayatı boyunca hem bağkur hem ssk hem emekli sandığı çalışanı olmuşsa nasıl çözülecek?

Sizin durumunuz bağkur esnafı %52 raporu ile 16 yıl geçmesi ve 4320 gün primlerin ödemesi halinde emekli olur...
SSK.lı emeklisi daha avantajlı... ancak %52 raporu ile 20 yıl geçmesi 4400 gün primlerinin yatması halinde emekli olur.

sizin durum 15.08.2003 den itibaren sayılır. ister bağkur ister ssk farketmez esas olarak bu yıl alınır.

yukarıdaki sorunun cevabı: emekli olacağınız günden itibaren geriye dönük 7 yıl içinde hangi kuruma(ssk, bağkur, emekl sandığı) ço prim yatırılmışsa o kurumdan emeklisi olur.
ssk emeklisi olmak ile bag kur emeklisi olmak arasında ne fark var ssklı emeklilin avantajı nedir tşk ederim

Geri