Emekliye Dul ve Yetime Bayram İkramiyesi

Hataylı_72

Üye
Üye
Başbakan bugün akşam haberlerinde açıkladı, Binali Yıldırım 12 milyondan fazla emekliye senede iki kez 1000'er lira ikramiye verileceğini söyledi.
"her yıl Ramazan Bayramı öncesi ve Kurban Bayramı öncesi olmak üzere birer ikramiye vereceğiz; bayram ikramiyesi.
Miktar ne? Ramazan Bayramı öncesi 1000 lira, Kurban Bayramı öncesi 1000 lira..

Emeklilerin kendileri değil, dul ve yetimleri de dahil bundan istifade edecek diye açıklama yaptı.

bayram-ikramiyesi-bin-tl.jpg

BAYRAM ÖNCESİ BİN TL’Yİ KİMLER ALACAK

SSK’dan emekli olanlar, Bağ-kur’dan emekli olanlar, Emekli sandığından emekli olanlar Ramazan ve Kurban bayramı öncesi 1.000 TL ikramiye alacak. Tüm bunlara ek olarak şehit yakını aylığı alanlar, gaziler, köy koruculuğundan emekli olmuş kişiler, malulen emekli olanlar kısaca sosyal güvenlik kurumu SGK kapsamında emekli olmuş herkes aldığı emekli aylığı miktarına bakılmaksızın bundan böyle her iki dini bayram (Ramazan, Kurban bayramları) öncesi bin tl ikramiye alacak.

afyonlu_11

Üye
Üye
engellilere neden yok youtube.birsuru video izledim aciklama.yapilmis. engelli yok

R

rahim

Guest
Başbakan bugün akşam haberlerinde açıkladı,Binali Yıldırım 12 milyondan fazla emekliye senede iki kez 1000'er lira ikramiye verileceğini söyledi.
"her yıl Ramazan Bayramı öncesi ve Kurban Bayramı öncesi olmak üzere birer ikramiye vereceğiz; bayram ikramiyesi.
Miktar ne? Ramazan Bayramı öncesi 1000 lira, Kurban Bayramı öncesi 1000 lira..
Emeklilerin kendileri değil, dul ve yetimleri de dahil bundan istifade edecek"
bakim parasi alan bircok kisinin yilda verilcek olan 2 adet ikramiye nedeniyle eve giren geliri asacagi icin üzülerek söylüyorum bakim paraniz kesilcektir.

Hataylı_72

Üye
Üye
benim tahminimce verilecek bu ikramiyeler şu şekilde hesaplanıp gelire dahil edilir;

yılda 1000+100 yani 2000 TL verilen ikramiyeyi 12'ye bölersek ek olarak gelir kriterine 166 TL daha katılacak.

Eğer 166 TL 'den etkilenmeyenler olursa bakım maaşında sorun olmaz ama aşanlar için tabiki sorun çıkar diye düşünüyorum.

ws10

Üye
Üye
bakim parasi alan bircok kisinin yilda verilcek olan 2 adet ikramiye nedeniyle eve giren geliri asacagi icin üzülerek söylüyorum bakim paraniz kesilcektir.

Nasıl yani ? Verilecek ikramiye gelire dahil mi ? Ayrıca yılda 2 Ay verilcek ve nasıl olacak bu büyün sene için mi geçerli olacak ?

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

bahar hatsever

Üye
Üye
Benim dede vefat etti anneannemle anneme bağlandı maaş bölüşüyorlar bu ikramiye ikisine mi bölünecek yoksa kiş başı mı 1000lira alacak bilginiz var mı

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Edizabi34

Üye
Üye
Benim annem olum aylığı alıyor kardeşiyle yariyariya 470tl annem 470 tl kardeşi bu ikramiye verilirse kişi başı bin lira olmaz sanırım yine yarı yarıya verilir di mi? Bide merak ettim bunu sosyal hizmetler soysuz ekranında nasılsa görür diye haber vermemize gerek yok mu? Haber vermeliyiz mi? Bide haziranda ölüm aylığına 30tl gibi zam yapılacaksosyal hizmetlere gitmeyip tel bildirime olur mu?

emmolu

Üye
Üye

kişibaşı 1000lira değil aldıkları dul yetim maaş yüzdesine göre verilir misal maaşın %25ini alan 250 lira alır.bildirimleri tel ile değil bizzat dilekçe ile bildirmek en güzeli işi sağlama almak açısından.olakı memur inkar etti tel ile bildirdiğinizi ne yapabilirsiniz.

Edizabi34

Üye
Üye
kişibaşı 1000lira değil aldıkları dul yetim maaş yüzdesine göre verilir misal maaşın %25ini alan 250 lira alır.bildirimleri tel ile değil bizzat dilekçe ile bildirmek en güzeli işi sağlama almak açısından.olakı memur inkar etti tel ile bildirdiğinizi ne yapabilirsiniz.

Sosyal guvenligi aradim annemin ikramiyesi 400 verilecekmis. Sosyal hizmetlere gittim dedim bayram ikramiyesi 400tl alacak bildirin demistiniz dedim memura memurda gerek yok buna surekli degil bayramdan bayrama dedi ise girerseniz haber verin dedi bu gelir artisi degil dedi.

yunus bozan

Üye
Üye
vallahi varya devletin yaptığı ayıpki ne ayıp resmen haksızlık sen emekliye dula yetime veriyorsun engelline niçin vermiyorsun bunun sebebi ne yani oy almaya gelince çıkıp mitinglerde şov yaparsın bu dünyanın öbür dünyasıda var sen herkeze verip engelline vermiyorsan hak yemiş olursun gönül umduğu yerden küsermiş..ama benim nacizane fikrime göre engelliye vermeme sebebi şudur engelli yarım insan koşamaz edemez kendini koruyamaz darbe olsa bile türkiyeye yardım edemez yani bi işe yaramaz engelli ama unutulmamalıdırki engellide insan peki engelli bir bireyin kendine faydası varmıki sana olsun suriyelileri getirdin içimize maksat onlarda vatandaş olsun sana oy versinler yani devlet olarak diyorsunki ben zaten başkan olrum engelli bana oy vermesede olur..ben böyle düşünüyorum aksini düşünen varmı acaba ?

.BLADE.

Üye
Üye
Dogru diyorsun yunus bozan engellileri vatandaş olarak görmiyorlar suriyeliler vatandas oldu engelliler bosta kaldi yaziklar olsun böyle anlayisa ve aile ici gelir kriteri kaldirilmali magduruzzz

SM-P601 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gececi01

Üye
Üye
yetime öksüz de dahilmidir arkadaşlar ve yaş sınırı varmı

Tekerlekli Sandalye