Emekliye Ekstra Fırsat!

Gazoz Agacı

Moderator
Merhaba Arkadaşlar,

Emeklilik zamanı yaklaşan yada aranızda emekli olan her kim varsa bu yazıyı bir bankacı olarak ve biraz geç kalmış biri olarak yazıyorum. Ne güzel atasözlerimiz var : ''Terzi kendi söküğünü dikemezmiş'' derler ya hani işte kendime uyarlayacak olursam, Özel bir bankanın Genel Müdürlüğü'nde yıllardır engelli kadrosunda çalışan bir emekli olarak sanırım emekli maaşına promosyon için başvuran son kişiyim. Hayat işte böyle bir şey tıpkı bütün gün ATM lere para yükleme görevinde bulunan arkadaşlarımın akşam eve giderken kendine para çekmeyi unutmuş olması gibi :(

Şimdi emeklilik güzel şey özellikle emekli maaşının tadı bambaşka benim için apayrı bir lezzeti var ve bu maaşa promosyon vermek için bankalar birbirleriyle yarış halindeler. Size sadece en doğru kararı vermek kalıyor ki bana göre en doğru karar sizin için en doğru bankayı seçmekten ibarettir. Önce emekli maaşınızı hangi bankadan almak istediğinize karar verin ve bunun içinde kendinize yakın bulduğunuz bankaların promosyonlarını araştırın.

Size ufak bir fikir vermesi açısından aşağıdaki yazıyı paylaşıyorum;

a8da9946-4518-e711-80d3-a0369f7d149c.jpg

Emeklilerin yarısından fazlası promosyonu cebine koyarken, bankalar imkanları artırdı. Otomatik fatura talimatı verene ekstra 50 lira, emekli müşteri kazandırana her emekli için 100 lira veren var.

Yaklaşık 11.5 milyon emeklinin 6.7 milyonu Mart'ta promosyonu cebine koyarken; bankaların rekabeti cazip fırsatlar ortaya çıkardı. Promosyonda taban tutar maaşa göre 300-375-450 lira olabiliyor.

Promosyonu yükselten ilk banka, Fibabanka oldu. Banka, 3 yıllık promosyonu maaşa göre 330-415-500 liraya yükseltti.

Denizbank da emeklilere 450 liraya varan promosyon ödeyeceğini belirtirken, bankasına emekli müşteri kazandıranlara her emekli için 100 lira nakit vereceğini açıkladı.

Bu imkanlara ilaveten bankalar, emeklilere hizmette de yarışıyor. Bu kapsamda emeklilere; ücretsiz havale, EFT, HGS etiketi ve para çekme gibi imkanlar sunuluyor.

Emekli olan sizsiniz, maaş sizin keyif sizin :) Hangi bankanın promosyonu size daha fazla yarar sağlayacaksa o bankayla anlaşmanızı yapın.

Bol promosyonlu ve zamlı emekli maaşları almanız dileğimle...

[MENTION=4830]Gazoz Agacı[/MENTION]
ben birşey soracağım, ptt bank'tan emekli maaşı alıyorum bankada açılmış bir hesabım yok;
maaş günü gelince maaşımı vezneden çekiyorum.

promosyon için hesap açtırıp maaş kartı almam gerektiğini söylediler,
ben ise bunları istemiyorum yani hesap filan açılmasın kart da verilmesin,
direkt promosyonu versin,
zira kredi kartı borcum var başka bankalara ve hesap açtırırsam
bankadaki hesap hareketlerinden haberleri olur diye düşünüyorum,
acaba doğru mu düşünüyorum haberleri olurmu bankalar arası
bir haberleşme söz konusu mu.

[MENTION=11750]Hataylı_72[/MENTION],

Merhaba Hataylı,

Bankalar promosyonu verirken karşılığında maaşınızı belirli bir süreliğine kendilerinden almanız şartını koşuyorlar. Zaten hiç bir banka sadece müşteri odaklı değildir, ticari kar amacı güden işletmelerin başında gelen bankalar deyim yerindeyse kendisine fayda sağlamayacak hiç bir hizmeti sunmazlar :( O yüzden ben promosyonu alayım ama emekli maaşımı yine ptt den çekeyim diye bir durum sözkonusu bile olamaz.

Aslında ben sizin durumunuza netlik kazandırmak amacıyla yazıyorum. A bankasına olan borçlarınız diğer tüm bankalar tarafından izlenmekte ama bunun sizin B bankasına yatan emekli maaşınıza bloke konması gibi bir sonucu olamaz ki bu hukuken mümkün değil ancak belirli borçlar dahilinde yatan maaşınızın bir kısmına bloke konabilir o da yine sizin bilginiz dahilinde borçlusu olduğunuz bankayla yapacağınız anlaşma sonucunda verilen karar doğrultusunda ( Biz buna talimat diyoruz ) gerçekleşir ki bu aslında müşteriye ödeme kolaylığı sağlaması açısından faydalı bir uygulamadır.

Haberleşme dediğiniz konuya gelince bankaların ortak kullandığı ekrandan ülkenin öbür ucundaki herhangi bir bankadaki hesap hareketleriniz bile gözlenir ama bu gözlemin eyleme dönüşmesi ( sizin düşündüğünüz şekilde el konulması) mümkün değildir.

Borçsuz ve promosyonlu günler dileğimle,

1,5 milyon emekli promosyonunu aldı!!!

1-5-milyon-emekli-promosyonunu-aldi.jpg

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında, yaklaşık 2,5 milyon emekli promosyon alabilmek için 8 bankaya taahhütte bulundu. Aylığını 3 yıl boyunca aynı bankadan almayı taahhüt eden emekliler arasından 1,5 milyonuna 5 banka tarafından promosyon ödemesi yapıldı.

Yaklaşık 11,5 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren banka promosyonu konusu, gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.
Daha önce belirlenen "iki otomatik ödeme verme ve kredi kartı alma" şartının kaldırılmasıyla cazip hale dönüşen banka promosyonu için emekliler, hiçbir şart olmadan promosyon vermeyi kabul eden 14 banka ile PTT'nin kapısını çalmaya başladı.

Yaklaşık 2,5 milyon emekli promosyon alabilmek için 8 bankaya taahhütte bulunurken, aylığını 3 yıl boyunca aynı bankadan almayı taahhüt eden emekliler arasından 1,5 milyonuna 5 banka tarafından promosyon ödemesi yapıldı.

"BANKALAR CİDDİ BİR REKABET İÇERİSİNDE"

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, muhabirine yaptığı açıklamada, emeklilere aylıkları kapsamında geçen yıl yaklaşık 185 milyar lira ödeme yaptıklarını belirterek, bu yıl rakamın 206 milyar liraya yükselmesinin planlandığını bildirdi.

Emeklilerin banka promosyonu alabilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu başkanlığında yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Bağlı, şöyle konuştu:

"Tüm şartların kaldırılmasıyla promosyon, emeklilerimiz için daha da cazip hale geldi. Bin liranın altında aylık alanlara 300 lira, bin lira ile 2 bin lira arasında aylık alanlara 375 lira, 2 bin liranın üzerinde emekli aylığı alanlara da 450 lira bir seferde ödeme yapılması belirlenmişti. Tabii bunlar asgari rakamlar. Bankalar, yeni emeklileri müşteri portföyüne katabilmek için daha yüksek rakamlar verebilir. Duyumlarımız, bankaların promosyon konusunda ciddi bir rekabet içerisinde oldukları ve emeklileri kendilerine çekmek için daha yüksek rakamları ödemeyi planladıkları yönünde."

:eek::eek::eek: ve sonunda bende emekli maaşıma promosyonumu aldım ve aynı gün harcadım. Gerçekten de havadan gelen bi para yine havaya doğru uçmuş oldu ama olsun canımsağolsun.

Şimdi arkadaşlar benim en yüksek promosyonu veren bankayı araştırmam gibi bir durumum sözkonusu olmadığından (Kendi bankamdan asla vazgeçemem :) ) sizler için herhangi bir öneride bulunamıyorum.Sizler emekli maaşınıza en yüksek promosyonu veren bankayı kendi araştırmalarınız sonucunda kendi tercihinizle belirleyin.

En iyi banka sizin en çok yakınlık duyduğunuz bankadır sözünü bir kere daha hatırlatarak bol promosyonlu emekli maaşınızı mutlulukla almanız dileğimle...

Geri