EMSS Lise Diploması

gazap1347

Üye
Üye
Ben 29 nisan 2012 de sınava girdim 83 puan aldım birinci ve ikinci tercih zamanı hiç bir tercihde bulunmadım ama üçüncü tercih döneminde tercih yapmayı düşünüyorum.Sorum ben sınava girdiğim zaman "açık lisede son sınıfta okumaktayım" seçeneğini işaretleyerek girdim ve temmuzdaki açık öğretim sınavlarımdan ihtiyacım olan puanı alıp hemen mezun oldum diplomamı aldım şuanda kadar hiçbir tercihde bulunmadım ama 3. tercih döneminde tercih yapacağım iniş diplomı herhangi ilgili kuruma göndermem gerekiyor mu yoksa sistem otomatik olarak mezun olduğumu kayıt eder mi herhangi bir sorun çıkar mı?

İsen Buga

Üye
Üye
Olurda 3 tercih yaptığınız an diplomanız hazır olmamış ise mezun olduğunuz okuldan mezuniyet belgesi alırsınız.

derderbo

Üye
Üye
Şayet 3.tercihler olursa gönül rahatlığıyla tercihte bulunabilirsiniz.
Atamanız olursa tercihte bulunduğunuz kurma diplomanızın fotokopisini verirsiz

gazap1347

Üye
Üye
1 sene önce mezun oldum diplomam var benim sorunum ösym ömss için diploma göndermem gerekiyormu yoksa sistem otomatik olarak görüyor mu

İsen Buga

Üye
Üye
ÖYSM.den durumunuzu düzelttir bence...

ahmetefe

Üye
Üye
kardes ilk kayt yapilirken osym medekii memur diplomadaki mezun olunan bolumu yazmadigi icin diploman yok dediler bende senin gibi tercih yapamiyordum dilomami osym ye aslinin aynidir diye onaylatip yolladim ve tercih yapa bildim

gazap1347

Üye
Üye
ben 3 tercih döneminde tercih yapmak istiyorum nezaman göndermem gerekiyor şimdi mi yoksa tercih döneminde mi

gazap1347

Üye
Üye
3 tercih dönemi gelmeden tercihde bir problem olmaması için bu diploma sorununu nasıl halledebilirim.

gazap1347

Üye
Üye
ahmetefe ben 1. ve 2. tercih dönemlerinde internetten tercih sayfasına girebilmiştim

yalvaçlı_32

Üye
Üye
bende açılköğretimde okuyorum. ömss ye girdim ama daha temmuz sınavıyla mezun olcam, ...

Moderatörün son düzenlenenleri:

gazap1347

Üye
Üye
"yalvaçlı_32" diplomam elimde tercih yapmamda bir sorun olur mu?

İsen Buga

Üye
Üye
Gazap1347 bir kaç sorum olacak:
1- Herhangi bir işiniz var mı?
2- ikamet ettiğiniz yerleşim birimi? Şehir mi yoksa ilçe mi?

gazap1347

Üye
Üye
İşim yok üniversite için dershaneye gidiyordum.Tokat merkez de ikamet ediyorum

İsen Buga

Üye
Üye
Güzel sizin durumunuza sevindim, boş zamanınız mutlaka vardır. O zaman esnasında ÖYSM Tokat Bürosuna gidip durumu düzeltebilirsiniz. Nolur nolmaz diye durumunuzu sağlama almak daha mantıklısı değil mi?

Sizin için ayrıca adres tespit ettim:
Tokat ÖYSM Bürosu: Prof.Dr. Hüseyin ÖNEN Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Bitki Koruma Bölümü, Taşlıçiftlik Kampüsü 60240

Aynı zamanda merak ettiğiniz ne kadar soru varsa bir kağıda yazıpda orada görevlilerlee yüzyüze konuşur gerekirse fikir tartışması da yapabilirsiniz.

Not: bu hafta KPSS sınavı olacağından haftaya gitmenizi öneririm.

gazap1347

Üye
Üye
Teşekkürler İsen Buga.Bir sorum daha var ben üniversite kazanıp ve eğer memur olarakda atanırsam hem çalışıp hem deokuyabilirmiyim

İsen Buga

Üye
Üye
Evet okuyabilirsin, buna göre ince ayar yapılması gerekecek dolayısıyla zorlanabilirsin.
Mesela diyelim okulun açık olmadığı saatlerde iş verirler sana, örneğin gece nöbeti...

gazap1347

Üye
Üye
Zaten ikinci öğretim olması için uğraşıcam.Memur olduğumda mesela üniversiteyi bitirdim sonra kendi alanımda memur olarak çalışabilirmiyim ve düz memur iken en fazla ne kadar yükselebilirim.Kusura bakmayın sizi çok soruya boğdum ama araştırıyorum bulamıyorum

İsen Buga

Üye
Üye
Önce bir memur olduktan sonra bu soruya cevap arayınız. Memur iken üniversite bitiren yine memurdur. Sadece tahsil derecesi farklı olur. bu sizin kadro ve decereniz değişir. Ancak maaşınızda fırlama olmaz olsa olsa 10 diyelim bilemedim ise 100 lira fazlalık alırsınız.

Dediğim gibi hele bir memur olun sonra düşünün.

yalvaçlı_32

Üye
Üye
İsen Buga; benin durum hakkında bilgin var mı?

Tekerlekli Sandalye