En büyük hayaliniz nedir/neydi?

En büyük hayaliniz nedir/neydi?

• Kullanılan toplam oy
    0

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Alt başlıkta bir soru daha sormak lazım gelirse;
24 saatliğine engeliniz ortadan kalksa ne yaparsınız?

Ayrıca İzahat yapacak arkadaşlara teşekkür ederim.:confused:

svg.42

Üye
Üye
Engel degilde beyefendi insanlarin engeli kalksa insanlarin on yargisi kalksa gorusu doya doya insanligimizi guzellikleri yasasak derim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Başka ülkede yaşamak sağlıklı olmak sanırım küba olabilir :)

svg.42

Üye
Üye
İnsan her yerde insandir ulkemiz cok guzel mehmet bey cirkinlestirenler iste ve birde yasam sartlari tabi haklisiniz

septik

Editör
Editör
Svg42 ilk cevabınız süper fakat ben tamamen Mehmet beye katılıyorum :D Küba uygundur, ilk tercih edeceğim ülkedir.

Ankete gelirsek Hakanım seçenekler güzelde doğru düşünürsek sağlığın diğerlerinden üstün geleceği kanısındayım, sağlık yerindeyse parada kazanıllır, istediğin ülkedede yaşabilirsin, iş güç illaki hayatını devam ettirebilmek için yaparsın, aşkın hiç olayla zaten ilgisi yok, sağlık, sağlık, sağlık sorunu yaşayan herkesin şifa bulmasını cenabı haktan dilerim.

Svg42 hanımefendi, ilk yazınız demiştim, ön yargı konusu inanın bizde yani o tarz bir düşünceyle hareket edenlere karşı kendi düşüncelerimizin ortadan kalktığı zaman rahat ederiz, karışık bir cümle oldu sanırım, az açmak gerekirse siz, ben, biz ne zaman o önyargılı düşünen, hareket edenleri görmezden gelmeye bünyemizi alıştırıp, kendi özgür düşüncelerimiz ve tavırlarımızla bahsettiğiniz bey efendice hareketlerimizle çözümü bulmak ve yaşamak zorundayız aksi halde takıntılı ve birilerinin bizleri küçümsemesi veya düşük seviyede görmesinin önüne geçilemez.

Son düzenleme:

svg.42

Üye
Üye
Haklisiniz septik bey biz yinede beyefendiligimizi bozmayalim sukur

zeynep45

Üye
Üye
Zamanında okuyup kariyer sahibi olmayı çok istemiştim ama olmadı malesef o içimde kaldı :)
Ayrıca septik sen ve mehmet özellikle küba yazmışınız neden arkadaşım merak ettim :D bilirsin meraklıyımdır

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anketteki seçenekleri görünce birden aklıma şu soru geldi. İyide bunların hiç biri insanın tek başına mutlu olmasına yeter sebep değilki. Şimdi burdan yola çıkarak bi ton yazı yazılabilir ama bu bir anket oraya girersek işin işçinden çıkamayayız. Kuba olayı bir seçenek olabilir ama antalyası var bodrumu var maksat milli gelir ülkede kalsın :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Hayalim eskiden olduğu gibi sağlıklı olabilmek ve çocuklarımın çok güzel pozisyonlara gelip mutlu sağlıklı bir hayatları olduğunu görebilmek.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Biraz kilo versem ve ek gelir sağlayacağım bir iş daha bulsam tamam olurdu hayalim.
Ha bir de sigarayı bıraksam. Tüm seçenekelere bakınca bunu kesin işaretlemeliyim gibi bir düşüncem olmadı.
Belki yaşadığım yeri değiştirirdim. Ama ünlü olmak gibi bir niyetim olmazdı.
Yurt dışına çok çok iyi koşullar sağlamazsam çıkmam şahsen.(İnsanlara hele yabancılara güvenmiyorum, burada 40 yıl yaşamışım bizim insanımıza karşı bir deneyim kazanmışımdır diye düşünüyorum.)
Valla anketi hazırlarken kilo konusunu hiç düşünmemişim. Keşke kendimi de baz alsaymışım :)
Saygılar..

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hayallerim, hayatım ve ben :)

Hayal kurmak ve o hayalin peşinden koşmak.. ne koşması resmen uçmak tam benlik :) Bugüne kadar tüm hayallerimi birer birer gerçekleştirmiş biri olarak yine hayal kurmaktan vazgeçemiyorum. En büyük hayalim uçağa binmekti, ata binmekti, teleferiğe binmekti tabii bunlar fiziksel koşullara bağlı olanlardı ve çok şükür hepsini gerçekleştirdim. Özel hayallerime gelince emeklilik hayalimi bu siteye üye olduktan sonra yine siteden edindiğim bilgilerle gerçekleştirdim :) hala çok mutluyum..

Sırada gerçekleşmeyi bekleyen hayallerimi düşünüyorum da buraya yazmakla bitecek gibi değil ama ben yine de ilk aklıma gelenleri sıralamak istiyorum;

- Mutlaka bir fırsatını bulup Nevşehir/ Ürgüp peri bacalarını görmek, Balona binmek :) yazarken bile heyecanlandım
- İngilizceyi bülbül gibi şakımak :)
- Yurtdışına çıkmak (Yabancı dili hallettiğim an yurtdışı seyahatı kaçınılmaz)
- Evime duvardan duvara, tabandan tavana kocaman bir kitaplık yaptırmak
- Bayburt'un bugüne kadar yetiştirdiği en sevimli, en şirin ve en akıllı cesur yüreğini görmek

En en ama en büyük hayalim ise yaşama sebebimin yavrusunu görmek :) aslında daha öncesinde oğlumu damatlık takım elbisesinde görmek yani bilmiyorum ama hayatta hayallerimin hiç sonu gelmesin istiyorum sanki hayal etmekten vazgeçtiğim zaman yaşamaktanda vazgeçmiş olmak gibi..

Hayaller beni ayakta tutuyor, hayatıma heyecan katıyor ve ben onları gerçekleştirmek için elimden geleni yapıyorum.

Yukarıdaki şıkların hiç biri tek başına mutlu olmak için yeterli değil ama kendime uygun şıkkı bulamadığım için işaretlemedim. Herkesin hayal dünyası farklı ve gerçekleri de.. bu yüzden anketi düzenleyen ve ankete katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Hayallerinizin gerçekleşmesi dileğimle...

septik

Editör
Editör
Bir hayalim var, bir minibüs, ( hatta içini hayalimde düzenledim ve sonraki hayallerimde kusursuza yakın hale getirdim:) ) tavanı güneş enerjisi veya ışığa duyarlı şekilde elektirik sağlayacak bir düzene sahip, içinde mini düzeyde mutfağı, wc si, aynı zananda yatak olarak kullanılabilecek kanepe, tv ve son zamanda kullanılan seyyar internet ve tüm tv pc telefona bağlanacak şekilde, sonrasımı sormayın şimdi size yeni bir hayal seçeneği :) ve tabi giderleri karşılayacak bir gelir ve bu karavanla hayatım bana değişik gelecek, keyif alacağım her yerde konaklamak.

Küba konusuna gelince Mehmet Yalçını bilemiyeceğim ama benim esprim, orada 7-24 ücretsiz uçuş imkanı, üstelik uçak vs kullanma ihtiyacı duymadan;) tabiki bu durum espri anlayışımdandı.

Son düzenleme:

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
lysk%C3%A6der.jpg

Eskiden en büyük hayalimdi ama artık değil çünkü yerleşik düzeni daha çok seviyorum ben ama bu karavanı sana hediye edebilirim :) Hayallerin bir karavanla dünyayı dolaşmaksa gel hiç vazgeçme bu hayalinden..

Tekerlekli Sandalye