EnerjiSA elektrik kullanımı

Hsnslmz

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle forum adminlerimiz konuyu doğru yere açıp açmamakta kararsız kaldığım için forumun en yoğun başlık altına açmak istedim. En çabuk şekilde çözüm odaklı olmak adına. Şimdiden adminlerden özür diliyorum.

Maruzatım ise şu yönde , kiracı olarak taşındığım evin benden önceki oturan kiracısı elektrik faturasını ödememiş ("kaçak tüketim borcu varmış") abonr oldum fakat elektriğimi açmadı enerjiSA diyorki 17Bin tl borç var ödemeden açmayız. Acaba başkasının borcu neden beni ilgilendiriyor. Bundan nasıl kurtuluruz.??

D.BULUT

Üye
Üye
Seni ilgilendiren bir durum söz konusu değil.ev sahibinin sorunu bu.Seninle kontratı yaparken belirtmeliydi hata etmiş.Ev sahibin kullanilan enerji firmasi il müdürlüğü ne gidip,yeni tesisat numarası alip elektrik saatinin degisimini saglayacak.sonra sende şuanki aboneligini yeni tesisat numarasina aktaracaksin..ev sahibin yok ben uğrasamam vs gibi yaklaşirsa olaya tel üzerinden farkli bir firmaya geçirtsin enerji dagitimini.

Ayrıca şunuda bildir ev sahibine,abonelik sözleşmesi her nekadar bireysel olsa bile, elektrik tesisat kurulumu tapu üzerine işlenir ilerleyen zamanda elektrik firmasinin dava acip borçdan dolayi tapuya haciz veya şerh koydurma imkani var.

İsen Buga

Üye
Üye
Açmazsa noter araçılığı ile evsahibine durum bildirir yazı yazın. Ev sahibi notere rağmen işlem yapmazsa masrafları evsahibine ait olması kaydı ile yeni eve taşınabilirsiniz. Mahkeme kararı ile zararı ziyan edebilir ödememişzse geçen zaman sarfında faizi ile size ödeyebilir. Ev sahibine noter ile yazmanızın sebebi elinizde kanıt olması ve mahkemeye mağdur durumunuzu ispatlamanız..

Önce ev sahibi ile görüşün. Aman aman derse notere gidin hiçbirşey soylemeyın... Noter yazısı kaç günde evsahibine gider öğrenin: Bir hafta mühlet verin. baktınız olmadı yenie ve taşının..

Mahkeme uzayacak ama ev sahibi yine kaybedecek...

Sizinde hatanız yok değil... Neden ev kiralarken elektrik su borcu yoktur yazısı talep etmediniz? Önceki kiracıdan borcu yoktur bilgisi neden almadınız.

Tekerlekli Sandalye