Engel durumundan memur tayini?

mensur

Üye
Üye
İyi günler . Annem bugün heyet raporu aldı. Raporda engel durumuna göre vücut fonksiyon kaybı oranı % 90 yazıyor . Ben bir köyde öğretmenim . Bu raporla özür durumundan tayin isteyebilir miyim?

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Hocam isterseniz tabii,
Müdür yetkiliyseniz; uygun bir zamanda ilçe Milli Eğitimden bir sorun.
Müdürünüz varsa okulunuzdaki idareciler de bilirler.
Bi zorlukla karşalacağınızı sanmam ama siz yine de önceden prosedürleri öğrenin derim
Saygılar..

pynst82

Üye
Üye
Arkadaşlar bende bir kurumda sözleşmeli personel olarak çalışmaktayım. 3. derece engelliyim %42 vergi indirimine tabiyim. Bulunduğum il de 4.5 yıldır görevimdeyim şimdi yakın bir ilde yüksek lisans yapıyorum bu kış inşallah doktoraya geçeceğim.Okuduğum bölüm her ile de bulunmamakta bu yüzden yakın bir il seçtim çalıştığım il de bölümüm yok.
Çalıştığım kurumda tayin yönergesi var orada da engellilere tek bir atıf var sadece hizmet yılı şartı aranmaz şeklinde acaba bana ne önerirsiniz tayin olmak istiyorum nasıl şansımı artırabilirim.
Bana bu konuda elimi güçlendirebilecek hukuki neler önerirsiniz inşallah böyle bir hakkım vardır.
Bu konuda araştırıyorum devamlı engellilere tayin kolaylığı diyor ama sanırım net bir kanun var fakat kurumlar bunu uygulamıyor. Bu konularda bilgiler verirseniz sevinirm hem engeli olarak çalışmaktayım hem de ilerlemeye çalışmaktayım umarım bu çabamdan dolayı kurum da yardımcı olur.

Tekerlekli Sandalye