Engel oranım kaç olur ? Bilgi rica ediyorum.

burcu46

Üye
Üye
Merhaba ,

2014 yılında morbit obezite dolayısı ile tüp mide ameliyatı oldum. Midemin 3/4 ü alındı.
Nörolojik migrenim var ileri seviyede ilaçla kontrol altında tutmaya çalışıyoruz
Polikistik over im var
Belirli periyotlarla böbrek taşı sıkıntısı yaşıyorum
Gözlerimde küçük oranda miyop ve astigmatım var.

Bunlar ile kurula başvurursam yüzde kaç rapor alabilirim ?

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=21122]burcu46[/MENTION]
Net şukadar rapor oranı verilir diyemem oranlar hastalığın verdiği etkiye göre değişecektir. Fikir olması açısından ancak cetveldeki oranları sizinle paylaşabilirim.

OBEZİTE
a-Ciddi Obezite (Vücut Kitle indeksi 40-50kg/m2 arasında olanlar) 20
b-Morbid Obezite (Vücut Kitle indeksi 50kg/m2 üstü olanlar) 30

BÖBREK TAŞI İÇİN
NEFREKTOMİ

NOT: Soliter Böbrek (diğer böbreğin renal fonksiyonları da (kreatinin klirensi değerlerine göre) değerlendirilecek ve eklenecektir).

Diğer böbrek tamamen normal % 10
Diğer böbrek tamamen normal, potansiyel hastalık mevcut (örnek: taş hastalığı) % 15
Diğer böbrekte intermitan semptom veren ve devamlı tedavi gerektirmeyen üst üriner sistem hastalığı % 20
Diğer böbrekte devamlı takip ve sık tedavi gerektiren üst üriner sistem hastalığı % 25
Diğer böbrekte cerrahi ya da medikal tedavi yeterli tedavi sağlanamayan üst üriner sistem hastalığı % 30

Astigmat ve miyop içinde bir oran alabileceğinizi düşünüyorum. Tüm hastalıklarınızdan alınan oranlar balthazard formülü ile hesaplanması sonrası oranınız belli olacaktır.

Tekerlekli Sandalye