Engel tiplerine göre giyinme ve kıyafet seçiminde karşılaşılan sorunlar?

gozde

Üye
Üye
Herkeze merhaba....

Bedensel engelli çocukların giyinme problemleri ile ilgili bir tez çalışmam var.
Her ne kadar çocuklara yönelik olsa da konum çocuk, genç, yaşlı hiç farketmez. Yardımcı olup benimle fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olucam.

Bedensel engeliniz, giyinmede zorluk çektiğiniz noktalar, kıyafet seçiminde dikkat ettikleriniz, olmasını isteyipte bulamadığınız size özel kıyafetler, hatta bana tasarımlarımda yardımcı olucak fikirleriniz ve paylaşmak istedğiniz herşeyi burdan özel mesajla veya gozdekaranlik@marun.edu.tr adresinden mail yoluyla paylaşabilirsiniz.

Şimdiden çok teşekkürler... :)

Tülayca

Üye
Üye
merhabalar, ben omurilik felçli tekerlekli sandalye kullanan biriyim. Kaza sunucu felç oldum ve o günden beri çok sevmeme rağmen hiç etek giyemedim. Pantolon ve eşorfman giyiniyorum. Yapılabilirmi bilmiyorum ama etek görünümünde pantolon olsa ilktercihim o olur. Tabi birde giyinip çıkarması kloy olmalı. Özellikle klazet kullanımda bu çok önemli.

gozde

Üye
Üye
öncelikle çok geçmiş olsun. fikirleriniz için çok çok çok teşekkür ederim. şort eteklerin oldugunu biliyorum ama pantalon etekte yapılmıcak birsey degıl mesela benım tezımde çiziceğim ılk model bu olucak emin olun. Keşke birgun hayata gecirebilmekte kısmet olsa. yeni fikirleriniz olursa lütfen paylaşın iyiakşamlar diliyorum....

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Selamlar Gözde hanım (umarım yanlış bir ifade kullanmadım. varsa bir yanlışım düzeltin lütfen. bayan olduğunuzu varsayarak yazıyorum) Bu türden çalışmaları şahsen çok önemsiyorum. Umarım başarılı olursunuz. Sizden ricam çizimlerinizi bizimle paylaşmanızdır. Çizimler görünür oldukca yeni yeni fikir önerileri çıkabilir.
Tekrardan başarılar dilerim.

gozde

Üye
Üye
iyiakşamlar haklısınız ama çizimlere henuz başlamadım yeterli ön bilgim yok ve araştırmam bittikten sonra başlamayı düşünüyorum . Ama burada kesin paylaşırım dediğiniz gibi bu farklı fikirler doğurabilir...

Tekerlekli Sandalye