Engelimi Seviyorum Çünkü; Projesi

Karınca

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar öncelikle bende sizler gibi engelliyim. Proje fikrini anlatmadan önce biraz kendimle ilgili bilgi vermek istiyorum. Doğuştan Serablal palsiyim yani bildiğiniz spastik. 18 yıldır bu zevk ile birlikle yaşıyorum ve 2-3 ay sonrada üniversiteli olacağım inşallah. Biraz önce izlediğim filmden çok etkilendim. Filmdeki başkarakter filmin en sonunda bir soru sordu. Sizlerle de o soruyu paylaşmak istiyorum. Diyor ki; "Hayatınızda hiç şu soruyu sordunuz mu? Diğer insanlara nasıl hizmet edebilirim?" Bu soru üzerine uzunca düşündüm. Ben insanlara nasıl hizmet edebilirim diye. En sonunda şöyle bir karara vardım. Eğer benim dünyada duyduğum en büyük zevk spastik olmak ise bu zevki diğer engelli arkadaşlarımla da paylaşmalıyım, onlarda kendi engellerini sevsinler ve kendileri olduğu gibi kabullenebilsinler. Kas gücüyle değil ama düşünce gücüyle internette bunu yayabileceğimi düşündüm ve şöyle bir proje oluşturmak istiyorum. Sizlerinde görüşleri benim için çok önemlidir lütfen beraberce fikir yürütelim. Engelimiseviyorumçünkü.com diye bir site oluşturalım. Engelli arkadaşlarımız o siteye girip Engelimi seviyorum çünkü; dedikten sonra sebebini açıklasın hep beraber pozitif bir ortam oluşturalım. Sosyal medyadan, sivil toplum örgütlerinden yardımlar alalım. Bir engelli arkadaşımızın hayata pozitif bakmasını sağlasak bile tüm dünyayı değiştirmiş oluruz. Ben yga (Young Guru Academy) üyesiyim. Birçok üniversiteli arkadaşımızdan yardım alabilirim. Üstelik bizim engelliler için projelerimizde var. Bu projeyi onlara sunacağım. Sitenin tasarımı bile zihnimde oluşmaya başladı. Ne dersiniz sizde yardımcı olur musunuz? Sizde sadece bir makale yazarak yardımcı olur musunuz? Sizde gönüllü olur musunuz, sizde bir engelliye tekerlekli sandalye vermek değil ama hayata pozitif bakmasını ister misiniz? Sadece engelsiz olanlardan farkındalık beklemeyelim ilk önce biz kendimiz arasında farkındalık yapalım ki diğerleri de bizim güzelliğimize bakıp farkındalık sağlasınlar.

Siteyi sizin yazılarınız dolduracak ben sadece aracıyım ve aracı olmanın zevkindeyim. Bu yüzden lütfen olumlu ya da olumsuz bir şey yazın.

Teşekkürler. :)

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Neden bunu engelliler için açılmış mevcut sitelerde yapmıyorsunuz. Örnek burda bu imkan var. :)

Karınca

Üye
Üye
Neden bunu engelliler için açılmış mevcut sitelerde yapmıyorsunuz. Örnek burda bu imkan var. :)

Çok daha büyük bir proje düşünüyorum. İlk hedefim 1000-2000 engelliye makale yazdırmak. Engellilerin haraket halinde olduğunu görmek istiyorum kısacası. Bir şey karalamak, bir şeylere hizmet etmek, bir toplulukla beraber olmak, beraber başarmak, bir sitenin parçası olmak gibi gibi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Aslında gerçekleştirmeyi düşündüğünüz çok güzel bir konu özellikle engelliler adına bir harekette bulunmayı amaçlamak, taşları yerinden oynatmasa da bir heyecan yaratma isteğini okumak hoşuma gitti. Arkadaşım benim bir sitem var o da burası ve ben yapabileceğim her şeyi burada yapmaktan, bilgilerimi ve yaşamaktan duyduğum heyecanı, coşkuyu, her türlü zorluğu ve mutluluğu sadece ve sadece bu sayfalarda paylaşmaktan memnunum. Aslında benim size bir önerim olsa ?

Hayallerinizi yani neyi gerçekleştirmeyi planlıyorsanız gelin siz de bu sitede paylaşın olur mu ? Bu sitenin hem diğer engelli sitelerinden ne kadar farklı ve elit olduğunu da eminim farkettiğinize göre şimdi neden yeni bir site yaratmaktansa mevcut olan sitemiz adına faydalı olmayasanız ki ???

Karınca

Üye
Üye
Merhaba,

Aslında gerçekleştirmeyi düşündüğünüz çok güzel bir konu özellikle engelliler adına bir harekette bulunmayı amaçlamak, taşları yerinden oynatmasa da bir heyecan yaratma isteğini okumak hoşuma gitti. Arkadaşım benim bir sitem var o da burası ve ben yapabileceğim her şeyi burada yapmaktan, bilgilerimi ve yaşamaktan duyduğum heyecanı, coşkuyu, her türlü zorluğu ve mutluluğu sadece ve sadece bu sayfalarda paylaşmaktan memnunum. Aslında benim size bir önerim olsa ?

Hayallerinizi yani neyi gerçekleştirmeyi planlıyorsanız gelin siz de bu sitede paylaşın olur mu ? Bu sitenin hem diğer engelli sitelerinden ne kadar farklı ve elit olduğunu da eminim farkettiğinize göre şimdi neden yeni bir site yaratmaktansa mevcut olan sitemiz adına faydalı olmayasanız ki ???

Memnuniyetle :) Bundan sonra elimden geldiğince siteyi takip etmeye çalışacağım. Teklifiniz için teşekkürler.

celal1973

Üye
Üye
Evet arkadaşım bu site çok tıklanan bir site. burada engelimi seviyorum çünkü isimli bir forum açılır herkes kısaca neden engelini sevdiğini yazar...
bir de guru filan dediğin hint yogası mı?
sayfamı ve hayat hikayemi okumanı tavsiye ederim.
Celal'in Penceresinden

Karınca

Üye
Üye
Evet arkadaşım bu site çok tıklanan bir site. burada engelimi seviyorum çünkü isimli bir forum açılır herkes kısaca neden engelini sevdiğini yazar...
bir de guru filan dediğin hint yogası mı?
sayfamı ve hayat hikayemi okumanı tavsiye ederim.
Celal'in Penceresinden

Young guru academy girişimcilik okuludur. Projesi olan gençlere yardım eder abicim. Hint yogasıyla alakası yok. Blogun tam bana göre :) takip edeceğim

Tekerlekli Sandalye