Engellenemeyen Engellilik...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Bir insan kaç saniyede engelli hale gelir? kaç dakika sürer sapasağlam bir bedenin paramparça oluşu???

Duygularım çok fazla yoğun o yüzden yazmak istiyorum. Sayfalarca, günlerce yazsam içimdeki terör lanetini yeterince içimden atmış olabilir miyim? Yada insanların, masum insanların bir kaç cani yüzünden kaybettikleri uzuvlarının bedelini ödemeleri sözkonusu bile değilken hayatlarına sırf bu dünyada adına terör denilen canilik eylemi var diye kaybettiğim kurbanlarımın acısını hafifletir mi yazmak???

Bugün yaşanan dehşet bir anda beni geçmişe götürdü. Unutmak istediğim her ne kadar cehennem günü varsa yaşadığım hepsini izledim sanki eski bir filmin kareleri gibi sahne sahne tekrar yaşamak...işte bu korkunç bir duygu ama biliyorum ki bilinçaltına saklanmış gizli duygular ne kadar süre kalsalarda saklandıkları yerden en ufak bir tetiklenme olduğunda harekete geçiyor... aradan geçen zaman kavramı sıfıra dönüşüyor ve yıl 2015 den bir anda 2003' e gidiyorsunuz...

Herkes terörü kınıyor, lanetliyor, çok kötü bir şey olduğunu söylüyor vb söylemler işte...Terör bu dünyanın çirkin gerçeklerinden biri ve asla kökü kazınmayacak olan insanın insana uyguladığı insanlık dışı vahşet olmaya devam edecek. Peki o masum insanlar? Onların ne suçu var? Ölmek kurtuluştur...ölüm bir son değildir ki aksine yeniden diriliştir...Ölmeyip de saldırıdan engelli olarak kurtulanlar? onların ki kurtulmak mıdır? engellenmek, engelli olmak herkesin başına gelebilir ama bunun bir başka insan tarafından bilerek, isteyerek, kasten gerçekleşmiş olması işte bunu affedebilmek, bunu haklı bir nedene bağlayabilmek bu noktada beynin mantık sınırlarına sığmayan soru fırtınasıyla başbaşa bırakılması ve içimde binlerce yazamadığım cümlenin kalması beni kahrediyor...

Tarih: 20 Kasım 2003
Yer: İstanbul
Haber: NTV

İstanbul’da bomba dehşeti: 27 ölü

İstanbul, Levent ve Beyoğlu’na düzenlenen bombalı saldırılarla sarsıldı. Patlamalarda en az 27 kişi öldü.

140810.jpg

Levent’teki patlama, saat 10:55 sularında Büyükdere Caddesi üzerindeki HSBC Bank’ın Genel Müdürlük binası önünde gerçekleşti.

Saldırılarda toplam 450’den fazla kişi yaralandı. İngiliz Konsolosluğu’na düzenlenen saldırıda İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosu Roger Short da hayatını kaybetti.

O gün o kadar çok ağrım vardı ki değil işe gidebilmek yataktan bile kalkamadım...oğlumu okula göndermek istemedim...annesi gibi inatçı beni dinlemedi daha o yaşta söz geçiremedim...altıncı hisse inanmayan birine içinizdeki tarif edemediğiniz sıkıntıyı nasıl olur da anlatabilirsiniz ki?...servis geldi ve gitti...sonra o korkunç gürültü... camlar titredi ben yine deprem sandım her sarsıntıyı depreme yorduğumdan ne terör, ne patlama olabileceği aklımın ucundan bile geçmezdi...ve sonrası tv de izlenip geçilen haberlerden hani olayın yaşandığı güne özel, canlı, çarpıcı, vurgulayıcı son dakika haberlerinden...flaş flaş İstanbul'da eş zamanlı farklı noktalarda düzenlenen terör saldırıları, kayıplar, kayıp sayılmayanlar ve saniyeler içinde gerçekleşen engellenme halleri...

İnsan hayatı öylesine karmaşık ki neyin ne olacağını asla bilemiyorsunuz. Bir saniye sonra başınıza neler gelebileceğini de sevdiklerinizi her an kaybedebileceğinizi de hiç ama hiç aklınıza getirmek istemiyorsunuz bu aslında herkesin kötü, olumsuz düşüncelerden uzak kalmak şeklinde kendice geliştirdiği bir savunma mekanizması... ama bazen hayat bazılarına öyle garip oyunlar oynar ki her nerede olursa olsun, sürekli, hiç bıkmadan, içinden, defalarca sevdikleri için rabbinden onları kendisine bağışlaması için yalvarır durur...hemde gün boyunca..geceler boyunca...

öyle işte...daha fazla yazamıyorum...acı çekiyorum bugün yaşanan çirkin saldırıdan dolayı...

Bu ülke bizim arkadaşlar...bu topraklar bizim ve ben ülkemin her neresinde olursa olsun yaşanan böylesine insanlık dışı bir eylemin gerçekleşmesinden duyduğum derin üzüntümü paylaşmak istedim sadece o kadar...

Allah, bir daha dünyanın hiçbir yerinde böylesine bir acı yaşatmasın kimseye
Allah, hepimizin yar ve yardımcısı olsun dileklerimle...

burhanettinyasar1

Üye
Üye
Malisef kaderimiz ve alın yazımız, önlemlerle ölünmüyor yazında belirttiğiniz gibi ölüp kurtulmak diye birşey yok profosyönelce. İnsanlar yaşam mücadelesini ama engelli ama emekli olarak sürdürmeye devam ediyor ama korkuyla ama sevgiyle yapılacak birşey yok biliyoruz ki terör çok ama çok acımasız yinede akacak kan damarda durmaz
Engellenemeyen engellilik bu şu demek silahsız asker olmak, biliyoruz ki insan hakları hepimizin yaşam sahası için. Hiç kimse hakkından vazgeçmez. Lakin hak arayışı içinde olarak kural ihlali yapmamız kaçınılmaz bir durum, fakat engelli bir insana her alanda kolaylık sağlanmalı, Bu gün Türküyenin en büyük sorunu haline gelen terör adeta bir tümör gibi hızlı bir şekilde vücuda yayılıp hücreleri etkisiz hale getiriyor.
Terörü uzman profosyönel insanlar, şiddetini en az konuma getire bilirler belki de tamamen Türkiye den arındırırlar yıl 3050 olsada, çünkü biliyoruz ki terörün mafya ile beslendiğini, hırsızlık, dolandırıcılık, gayri meçhul hayat kumar ve esrar kaçak çıkığı gibi
Kısacası Mafya+ Terör içiçe
Hep derizya Türkiye istese bir anda terörü bitirir yok öyle bir dünya, artık terör evrensel bir hal almıştır önce mafya çökörtülecek
oda uzun bir çalışma gerektirir bir ip ucu verecek olursak gerekirse bütün köyler yakılacak yani belediyelik olacaklar bizim koca Devletimiz halen muhtarlıklara köyleri denetliyor, geçmiş olsun kolay gelsin

Tekerlekli Sandalye