Engellere Yenilmek

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykünün adı: Engellere Yenilmek

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YAZAR: Nazlı Çevik

01.01.1983 yılında Muğla’nın Marmaris ilçesinde doğdum. İlköğretim, orta öğretim ve lise öğrenimimi Marmaris’te tamamladım. 1999 yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyoloji bölümüne girmeye hak kazandım. 2003 yılında mezun olduktan sonra 1 sene Muğla Üniversitesinde yüksek lisans yaptım. Buradaki öğrenimimi tamamlamadım. Daha sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimi aldım.

Yüksek lisans eğitimim bitince Marmaris’e geri döndüm. Engelli çocuklara eğitim veren bir rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak görev yaptım. Bu kurumda 2 sene çalıştıktan sonra yine engelli çocuklara eğitim veren başka bir rehabilitasyon merkezinin ortağı olarak çalışıp, işletmecilik yaptım. Mayıs 2012 yılında bu görevimden ayrıldım. Şu an Marmaris’te yeni hizmete girecek olan Acayiphane Sanat Atölyesinde fotoğrafçılıkla ilgili amatör çalışmalar yapmaktayım.

Amatör olarak müzikle uğraşmaktayım. Ney çalışıyorum. Spor alanında pek çok farklı branşlarda yerel başarılarım oldu. Orta okul, lise ve üniversite yıllarında yazdığım şiir, tasvir ve kompozisyon dallarında ödüller kazandım. Şiir ve kompozisyonlarım derleme olarak derece alan tüm yazıların olduğu bir kitapta toplantı. Üniversite 1. sınıfta ‘Kendinizi Tanıtın’ adlı çalışmaya yazdığım yazı bir dergide yayınlandı.

Hala Marmaris’te yaşamaktayım.

Tekerlekli Sandalye