Engellerimiz Bize Engel Olmamalı!

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu hayatta bende varım diyebiliyorsan biraz şakayla karışık hayata kafa tutabiliyorsan yaşadığın hayatı eğrisiyle doğrusuyla sevebiliyorsan işte bu hayatta sende varsın. Biraz gırgır geçerek bazen ağlayıp ama sonunda yine'de gülerek yaşayabiliyorsan işte bu hayatta sende varsın polyanacılık oynamaksa oynayalım biz hayata değil hayatı bize mahkum yapalım .

Belki diyeceksinizki hayat bir oyun değil herkesin türlü dertleri sıkıntıları var kalkmış bize masal anlatıyorsun hayat zaten bir masal değilmi? Her masalda olduğu gibi kötülerle iyilerin, zenginle fakirin hastayla sağlıklının mücadelesi sergilenmezmi kimi masal iyi kimi masal kötü bitmez'mi ? TIpkı yaşantımız gibi herşeye rağmen yaşıyorsan bu hayatı her dakikasından haz almak için değmezmi biraz da olsa polyanacılık oynamaya .

Her karanlığın ardından aydınlanmazmı dünya her eziyet bir gün son bulmazmı yada nebileyim her ağlayan bir gün gülmezmi ? Yaşıyorsam umudum var demektir. Azimliysem yarısını başarmışımdır. Sabırlıysam er geç sabrımın karşılığını alacağımdır.

Engellerimiz bize engel olmamalı Toplum bize engel olmasın mücadelesini verirken asıl engeli kendi içimizde yaşamayalım

Savcı

Üye
Üye
Unutmak özgürlüktür demişler. Suyu akışına bırakmalı. Herşeyi ama herşeyi olduğu gibi en yalın haliyle kabul etmeli. Yaşamak sırf yürümekten ibaret değil. İnsan "yürümekle" insan olmuyor. İnsanı insan yapan binlerce sebep varsa bunların en sonunda gelen şey belkide yürümektir. İşte bu yüzden engelimize fazla takılmadan kendimizi yaşamın kollarına bırakmalıyız. Evet zor olduğunu biliyorum bir başkasından yardım istemenin, zor olduğunu biliyorum yürümek isteyipte yürüyemenin. Ama bu hayatta kolay olan neki?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evet Savcı bu hayatta kolay olan ne varki işte bu yazıya son noktayı koyan cümle bu bence anlatılmak istenende bu değilmi herşeye rağmen zor veya kolay yaşıyoruz/yaşayacağız.

E

Erdem Uygar

Guest
Çalışacak bir işi olan engellilerin, mücadele azimlerinin işsiz engellilere göre daha çok olduğuna inanıyorum.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Erden
Çünkü amaçları vardır yapmaları gereken görevleri vardır İşte bu durumda ortaya çıkanda her engellinin durumunun uygunluğuna göre iş sahibi olması gerekliliğidir. Bu durumdada engelli istihtamının önemi ortaya çıkıyor. Bence Çalışmak bağlayıcı ve mücadele edici bir itici güç rolündedir.

Tekerlekli Sandalye