Engelli anne bakıcı olabilir mi?

haykolik

Üye
Üye
sayın yöneticiler ve üyelerimiz ben hem bakıcı hemde 2022 maaşı almaktayım babamda 2022 maaşı alıyor annemin yüzde 42 raporu var ama annem bana bakıcı olarak maaş alıyor annemde 2022 maaşından faydalanabilirmi başvurabilirmi 2022 maaşına başka gelirimiz yok eve giren başvurursa bakıcı maaşını yada 2022 maaşımızı etkilermi vereceginiz cevaplar için teşekkür ederim

septik

Editör
Editör
Hanedeki toplam gelirlerin kişi başına bölümü 392 tl muhtaçlık sınırı altındaysa sorun çıkmaz bağlanır.

haykolik

Üye
Üye
septik abi biz bir bakıcı maaşı ve babamla ben 2022 maaşı alıyoruz üç aydam üç aya babamınkiyle 2057 tl aldık mesala bu üç aylıkta abim sen bir hesaplarmısın hayrına biz hesaplayamadık olurmu olmazmı yazarmısın septik abim ona göre başvuralım annem

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evde kaç kişi yaşadığınızı ve eve giren bu bahsettiğiniz maaşlardan başka bir gelir olup olmadığını lütfen yazınız. Ayrıca herhangi bir ev arsa araba gibi mal varlığınız varsa onlarıda yazarsanız hesaplamayı yapabiliriz şuan söylediklerinizle sadece aylık kaç para geliriniz olur onu hesaplayabiliriz. Fakat evde bakım maaşında da 2022 maaşında da kişi başına düşen miktar önemli kaç kişi olduğunuzu bilmeden bir hesaplama yapamayız.

haykolik

Üye
Üye
Evde kaç kişi yaşadığınızı ve eve giren bu bahsettiğiniz maaşlardan başka bir gelir olup olmadığını lütfen yazınız. Ayrıca herhangi bir ev arsa araba gibi mal varlığınız varsa onlarıda yazarsanız hesaplamayı yapabiliriz şuan söylediklerinizle sadece aylık kaç para geliriniz olur onu hesaplayabiliriz. Fakat evde bakım maaşında da 2022 maaşında da kişi başına düşen miktar önemli kaç kişi olduğunuzu bilmeden bir hesaplama yapamayız.

gülümse abla evde annem babam ve ben yaşıyoruz yani üç kişi başka gelirimizde yok eve giren bakıcı maaşı ben alıyorum birde ben ve babam 2022 maaşı alıyoruz raporlarımız babamın yüzde 41 benimse yüzde 92 ama ben 18 yaş altı oldugum için babamla aynı alıyorum başka gelir yok oturdugumuz ev miras ablacım bir hesaplarsan seviniriz annemin yüde 42 raporu var 2022 aaşına başvuralımmı ilgine alakana allah razı olsun

R

rahim

Guest
Bey efendi siz yüzde 92 engellisiniz.bakıcı parasını siz nasıl alıyorsunuz.ya anneniz yada babanız almalı.ayrıca sanırım 18 yaş altına 2022 maaşı vermiyorlar yakınına veriyorlar diye biliyorum

GT-N7100 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

haykolik

Üye
Üye
Bey efendi siz yüzde 92 engellisiniz.bakıcı parasını siz nasıl alıyorsunuz.ya anneniz yada babanız almalı.ayrıca sanırım 18 yaş altına 2022 maaşı vermiyorlar yakınına veriyorlar diye biliyorum

GT-N7100 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

rahim ben yüzde 92 engelli raporum var annem bakıcı maaşı annem alıyor zaten annemeinde yüzde 42 raporu var 18 yaş altı oldugum içinde babam vasi oldugu için babam alıyor benim 2022 maaşımı anneminde 2022 maaş alabilirmi acaba onun için sordum

septik

Editör
Editör
[MENTION=3187]haykolik[/MENTION];

Hesap edeyim, fakat 2022 aylıkları gelir olarak kabul edilmiyor 3 kişilik hanenize giren tek gelir bakım maaşı, bakım maaşının 3 e bölümü ise muhtaçlık sınırının altında bir rakam çıkar.

Şuradan sorun çıkabilir annen bakım maaşı aldığı için bir gelir sahibi oluyor, geliri olduğu için 2022 bağlamayabilirler, yinede 144 nolu ücretsiz hattan bilgi iste, netleştir,

Tekerlekli Sandalye