Engelli arabası alınması halinde evde bakım maaşı kesilir mi?

emreefeemre79

Üye
Üye
evde nenem, dedem , ben, eşim ve 1 tanede çocuğum olmak üzere 5 kişi yaşıyoruz.benim maaşım 1380 dedemki ise 850 tl dir.eşim neneme baktığı için bakım maaşı alıyor.yakın bir akrabam araba alacak nenemin üzerine yapılmasını ötv den yaralanması için bize teklifte bulundu.aracı kendisine alacak ve ödemeyi kendisi yapacak.sadece araç nenemin üzerine olacak.yorumları okudum ve tedirgin oldum.bir sorun çıkar mı,eşim bakım ücreti alıyor acaba kesilir mi,bizi aydınlatmanızı istiyorum.bi de nenemin raporu % 62 çıktı,3 aylık sakatlık maaşından yaralanır mı.dedem ssk emeklisi.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Araç alımı için aracı almadan önce shçek kurumuna giderek durumu anlatın ordan yazılı onay alırsanız aracı alırsınız ancak kurum sıkıntı çıkar derse almazsınız bu konuda net birşey söylemek mümkün degil shçek inisiyatif kullanıp maaş için sorun çıkartabiliyor her ne kadar kişi başına düşen gelir göz önüne alınması gerekiyor olsada kurum sıkıntı edebiliyor, mutlaka yazılı cevap isteyin gelen cevaba göre davranırsınız.
2022 maaşı için gelirlerden giderler çıkartıldıktan sonra kalan miktarı evde kişi sayısına bölünce 115 lirayı geçmiyorsa maaşı alabilirsiniz, bu hesaplamaya evde bakım maaşını dahil etmeyeceksiniz, gider olarak varsa kira gideri, mutfak gideri fatura gideri gibi temel giderleri göz önüne alacaksınız

Tekerlekli Sandalye