engelli araç alımı hakında

canancanan2525

Üye
Üye
arkadaslar benım %91 engellı raporum var otv sız arac almak ıstıyorum ama arastırmalarım sonucunda hıc bıseye varamadım hep aynı seylerı yazıp durmuslar benım merak ettıgım sey tam olarak şu arac almaya gıtıgımde benden tam olarak ne ıstıcekler aracı ben kulllanamıyorum zaten ehlıyetımde yok kızım kullanıcak benım 91 raporum yeterlı oluyormu yanı raporda şu yazacak bu yazacak gıbı seyler dıyolarmı nasıl bı yol ızlenıo hıc bı fıkrım yok bırı bu duruma acıklık getırebılırmı net olarak

İsen Buga

Üye
Üye
Yeterli.. Çok yeterli ama araç alım satım işi zahmetli ve meşakkatli uğraştırıcı bıktırıcı olduğu için işi yokuşa sürüyor olabilirler. Aslında bayii deki arkadaş foto çekip doğruluğunu doğrusu uygun olup olmadığını vergi dairesinden öğrenebilirdi. Demek ki uğraşmak istemiyor.
En güzel cevabı İlinizde plaka işlemleri yapan vergi dairesi (taksicilerden dolmuşçulardan yerini öğrenebilirsiniz). Özürlüler biriminden memur ile konuşarak karara varabilirsiniz.

Son düzenleme:

lomanss

Üye
Üye
Bugün bir bayiden 2024 yılında yeni bir taslak üzerinde çalışıldığı dedikodusu duydum. Taslağa göre artık engelli bireylerin yakınları sadece vasi tayin ederek alabileceklerini çünkü çok fazla maaş kesilmesi şikayeti aldıklarını ailelerin engellileri suistimal ettikleri belirtilmiş. Tâbi ki bu sadece dedikodu olarak duyumdan ibaret ama mantıklı geldi.

canancanan2525

Üye
Üye
Yeterli.. Çok yeterli ama araç alım satım işi zahmetli ve meşakkatli uğraştırıcı bıktırıcı olduğu için işi yokuşa sürüyor olabilirler. Aslında bayii deki arkadaş foto çekip doğruluğunu doğrusu uygun olup olmadığını vergi dairesinden öğrenebilirdi. Demek ki uğraşmak istemiyor.
En güzel cevabı İlinizde plaka işlemleri yapan vergi dairesi (taksicilerden dolmuşçulardan yerini öğrenebilirsiniz). Özürlüler biriminden memur ile konuşarak karara varabilirsiniz.
verdıgınız cevap ıcın tesekkur ederım fakat tam olarak ogrenmek ıstedıgımı ogrenemedım

lomanss

Üye
Üye
verdıgınız cevap ıcın tesekkur ederım fakat tam olarak ogrenmek ıstedıgımı ogrenemedım
Raporunuz yeterli herhangi bir bayiye giderek engelli raporunuz iletin. Orada işlemleri size anlatacaklar. Bayi sizden işlemleri yürütmek için vekalet talep edecektir. Bütün işlemleriniz 3-5 gün içerisinde bitiyor.

canancanan2525

Üye
Üye
Raporunuz yeterli herhangi bir bayiye giderek engelli raporunuz iletin. Orada işlemleri size anlatacaklar. Bayi sizden işlemleri yürütmek için vekalet talep edecektir. Bütün işlemleriniz 3-5 gün içerisinde bitiyor.
cok tessekkurler

Tekerlekli Sandalye