Engelli araç alımı için vergi dairesi 10.04 kodu istiyor?

sefaataman07

Üye
Üye
B sınıfı engelli ehliyetim var otomatik vites ticari yasak motor yasak olarak kodlu sag elde parmak eksikliği ve birleşikliği var ötvsiz arac alabilir raporum var ama bayiye gittim vergi dairesine yolladılar ordada 10.04 kodu istiyolar ama o kod uyarlanmıs vites olarak geciyor ama kolda kısalık yok il sağlık müdürlüğüne gittim bugun ona gerek yok bu ehliyetle raporla alırsın diyor yani il sağlık olur diyor vergi dairesi olmaz diyor anlamadım bu işi ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19741]sefaataman07[/MENTION]
Sağ elde bulunan parmak eksikliğinde vites kolunu rahat şekilde kullanmak için bir aparat takılıyor takılan bu aparatta özel tertipata girdiğinden sağ el engelliler için otomatik vitesli araç alımı uygun değil. Yani vergi dairesinin söylediği doğru. İl sağlık komisyonu yanlış bilgi vermiş size.

sefaataman07

Üye
Üye
Önce ehliyetim manueldi sonradan oldu suan manuel kullanıorm elde skntı yok kullanma olayında motor bile sürebiliorm.
Ve vergi dairesi sağ el icin olumsuz veremeyiz diyor

duygu.

Üye
Üye
B sınıfı engelli ehliyetim var otomatik vites ticari yasak motor yasak olarak kodlu sag elde parmak eksikliği ve birleşikliği var ötvsiz arac alabilir raporum var ama bayiye gittim vergi dairesine yolladılar ordada 10.04 kodu istiyolar ama o kod uyarlanmıs vites olarak geciyor ama kolda kısalık yok il sağlık müdürlüğüne gittim bugun ona gerek yok bu ehliyetle raporla alırsın diyor yani il sağlık olur diyor vergi dairesi olmaz diyor anlamadım bu işi ?
mrb bende boyle sorunla karsılastım siz kodu ekletebildinizmi nasıl bır yol izledınız yardımcı olursanız cok mutlu olurum

veli 1500

Üye
Üye
Arkadaşlar araç alacağım %70 oranda raporum var sağlık kuruluna ğitmem ğerekirmi rapor çıkarmam ğerkirmi bilği verirseniz sevinirim hiç birşey bilmiyorum hanği yolu izlemem ğerek

İsen Buga

Üye
Üye
Arkadaşlar araç alacağım %70 oranda raporum var sağlık kuruluna ğitmem ğerekirmi rapor çıkarmam ğerkirmi bilği verirseniz sevinirim hiç birşey bilmiyorum hanği yolu izlemem ğerek
Sorunuzu her yere yazmışsınız. Ben de size cevap yazdım.

İsen Buga

Üye
Üye
Cevap yazdım bakabilirsiniz.
Sizden bir ricam olacak Ne öğrenmek istiyorsunuz? eşiniz ehliyet mi almak istiyor? Sizden bilgi gelmedikçe nasıl cevaplayayım? Eşinizin ehliyeti yok demişsiniz kursa gidip alabilir. Senin ehliyetin var; güle güle kullan. Ne diyim? Araba mı alacaksınız? Sorunuz anlaşılmıyor.
Amacınız nedir? bir kısaca anlatırsanız: soruyu o zaman anlarız.

Tekerlekli Sandalye