Engelli araç alımı yardım

Onur17

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar elimizde yuzde94 ağır engelli rapor süresi süreklidir ibareli rapor var.fakat galeriyi aradım raporun üzerinde ötv muaf araç alabilir ibaresi olmadı gerekiyor dedi.şimdi bu elimizdeki rapora bu ibareyi ekletmek için tekrardan doktor doktor gezip yeni rapor mu almamız gerekiyor yoksa elimizde olan rapora sadece sağlık kuruluna çıkıp bu ibareyimi ekletmemiz gerekiyor?
Eğer doktor doktor gezip almamız gerekiyorsa daha önce raporu aldığı hastaneden yenilemesi şartmı yoksa herhangi bir şehirdeki devlet hastanesinden rapor alsa olur mu?

Celal'53

Üye
Üye
Arkadaşlar benimde sol ayağında doğuştan kalça çikigina bağlı olarak 3cm kısalık ve güç kaybı var heyet %12 rapor verdi bu rapor ÖTV indiriminden faydalanmak için yeterli olurmu olursa hangi yolu izlemem gerek yardımcı olursanız çök sevinirim saygılar meil de atabilir sınız

Celal'53

Üye
Üye
Sol ayak %12 engelliler

Sol ayağında doğuştan kalça çikigina bağlı olarak güç kaybı ve 3cm kısalık var sağlık kurulu raporu aldım ÖTV indiriminden faydalanmak için yeterli olurmu olursa hangi yolu izlemem gerek yardımcı olursanız çök sevinirim saygılar meil de atabilir sınız.ozturkcelal@windowslive.com

balkesli

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar elimizde yuzde94 ağır engelli rapor süresi süreklidir ibareli rapor var.fakat galeriyi aradım raporun üzerinde ötv muaf araç alabilir ibaresi olmadı gerekiyor dedi.şimdi bu elimizdeki rapora bu ibareyi ekletmek için tekrardan doktor doktor gezip yeni rapor mu almamız gerekiyor yoksa elimizde olan rapora sadece sağlık kuruluna çıkıp bu ibareyimi ekletmemiz gerekiyor?
Eğer doktor doktor gezip almamız gerekiyorsa daha önce raporu aldığı hastaneden yenilemesi şartmı yoksa herhangi bir şehirdeki devlet hastanesinden rapor alsa olur mu?

%90 ve üzeri raporla başka bir belgeye gerek olmadan alınıyor diye biliyorum maliyeyi arayıp sorarsanız onlar yardımcı olacaktır yada başka bir araç bayisini arayın.

yalcin_adsiz

Üye
Üye
Kardeş bizde aynı sorunla karşılştık şayet kişinin engelı zihinselse prosdür birzda farklı işliyor kişinin imza yetkgisi olmadıgı için mahkemden ek karar çıkartılıyor tabi kişiye dogal olrk bir vasi atanıyor ve engellı kişi kıstlnmış oluyor burda birzda sulh ceza hakımlerının kararı onem arz edıyor şayet makım araç alımı için ony vermeye bılıyor engellı kişinin araç kullnma olangı olmdıgından ve aracın engellıye bır yararı olmycagı düşüncesı bu kararı olmusuz verebılır

Onur17

Üye
Üye
Zihinsel değil ortopedi engelli

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aracı üzerine alınacak engelli kişi kullanmayacaksa rapor oranı yeterli. Başka bayiyi arayıp sorunuz

Onur17

Üye
Üye
Teşekkürler başka bayii olur dedi işlemleri başlattık siparişi vereik indirimli hali 80.000 tl araç aldık inş bakım maaşıkesilme

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aracın normal satışı neydi? Onu yazarsanız birde biz hesaplayalım ÖTV indirimli halini.

Tekerlekli Sandalye