Engelli araç alımında sürücü belgesi ve rapor işlemleri

Ezgi13

Üye
Üye
ARAÇ ALIMINDA EHLİYET VE RAPOR İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

ÖTV İndirimli engelli araç alımına ilişkin sorularım olacak. Lütfen sırasıyla yanıtlarsanız çok memnun olurum. Benim ÖTV indirimli araç alımıyla ilgili okuyupta anladığım şeyler şunlar. Eğer yanlışım varsa düzeltin lütfen.

1- Aile hekimine sürücü belgesi için müracaat ediyoruz.
2- Aile hekimi ehliyet için bizi uzman dr a sevk ediyor.
3- Hastanedeki uzman dr bizim hangi ehliyeti alıp alamayacağımıza karar veriyor.
4- Daha sonra hastanede bir komisyona giriyoruz. Komisyondaki dr lar bizim nasıl bir araç kullanacağımızla ilgili rapora kodlar yazıyor.
Buraya kadar yazdıklarımda bir hata var mı?

Bu arada uzun süredir takip ettiğim bilgi kaynağım siteye yeni üye olmak nasip oldu. Omurilik felçliyim. ÖTV indirimli araç almak istiyorum. Önümüzdeki ay opel yada volsvagen alacağım. Yada fiat egea net karar veremedim. Sizden gelecek soruları merakla bekliyorum. sevgiyle kalın.

gokhankc06

Üye
Üye
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler fakat ben ehliyet için hastaneye başvurdum il sağlık müdürlüğünden surucu olabilir ve tertibat kodları yazıyor ehliyet sınavınıda geçtim ötv indirimi için hastaneden ötv indiriminden yararlanabilir diye evrak almam gerekiyor mu

SM-N920C cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

balkesli

Üye
Üye
ARAÇ ALIMINDA EHLİYET VE RAPOR İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

ÖTV İndirimli engelli araç alımına ilişkin sorularım olacak. Lütfen sırasıyla yanıtlarsanız çok memnun olurum. Benim ÖTV indirimli araç alımıyla ilgili okuyupta anladığım şeyler şunlar. Eğer yanlışım varsa düzeltin lütfen.

1- Aile hekimine sürücü belgesi için müracaat ediyoruz.
2- Aile hekimi ehliyet için bizi uzman dr a sevk ediyor.
3- Hastanedeki uzman dr bizim hangi ehliyeti alıp alamayacağımıza karar veriyor.
4- Daha sonra hastanede bir komisyona giriyoruz. Komisyondaki dr lar bizim nasıl bir araç kullanacağımızla ilgili rapora kodlar yazıyor.
Buraya kadar yazdıklarımda bir hata var mı?

Bu arada uzun süredir takip ettiğim bilgi kaynağım siteye yeni üye olmak nasip oldu. Omurilik felçliyim. ÖTV indirimli araç almak istiyorum. Önümüzdeki ay opel yada volsvagen alacağım. Yada fiat egea net karar veremedim. Sizden gelecek soruları merakla bekliyorum. sevgiyle kalın.

1 ve 2 doğru hastaneden aldığınız raporu il sağlık müdürlüğüne vereceksiniz il sağlık müdürlüğünde doktorların ve makine mühendisinin olduğu bir heyete gireceksiniz onlar karar verecek kullanacağınız araçta hangi ek donanımlar olacağına. heyete hastanede değil il sağlık müdürlüğünde gireceksiniz.

fiat'ın arabalarının 2. el piyasası çok düşüyor 5 yıl sonra satmaya kalktığınızda aldığınız paradan aşağıya satarsınız opel ve wosvagende bu sorun olmaz 5 yıl sonra aldığınız paradan yukarıda bir fiyata satarsınız muhtamelen.

balkesli

Üye
Üye
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler fakat ben ehliyet için hastaneye başvurdum il sağlık müdürlüğünden surucu olabilir ve tertibat kodları yazıyor ehliyet sınavınıda geçtim ötv indirimi için hastaneden ötv indiriminden yararlanabilir diye evrak almam gerekiyor mu

SM-N920C cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

bazı illerdeki kurumlar ehliyet için alınan raporu kabul ediyor bir şansınızı deneyin isterlerse çıkartırsınız raporu.

Ezgi13

Üye
Üye
[MENTION=10995]balkesli[/MENTION] bey, detaylı bilginiz için teşekkürler. Affınıza sığınarak bir teyit daha almak isterim sizde.
Ehliyet ve ÖTV indirimli araç alımı için şu yol ve sıralama doğrumudur
1- Aile hekimine ehliyet için müracaat
2- Aile hekimi hastande uzman dr sevk edr
3- Uzman DR un bize verdiği raporu İl sağlık müdürlüğüne vereceğiz
4- Son olarak il sağlık müdürlüğünde DR ve makine mühendislerinin bulunduğu heyete gireceğiz. Heyet hastanede değil il sağlık müdürlüğünde olacak
Buraya kadar doğru anladım mı ve sıralama doğrumudur

Ezgi13

Üye
Üye
[MENTION=10995]balkesli[/MENTION] bey yanıtınızı bekliyorum. saygılar...

balkesli

Üye
Üye
[MENTION=17284]Ezgi13[/MENTION] evet doğrudur bu sıralamaya göre gideceksiniz.

Tekerlekli Sandalye