Engelli Araç Alıyorum Yardım Edin

MIAMI HEAT

Üye
Üye
Arkadaşlar Merhabalar,

Böbrek yetmezliğim sebebi ile %90 engelli raporum var ve bugun bir bayi ile pazarlık yapıp bir araç için kapora verdim.Bayi benden aşağıdaki evrakları istedi fakat bu evraklardan sadece vekaletnamenin geri verileceiğini noter tasdikli engelli raporumun trafik vs kurumlarda kalacağını belirtti bu doğrumudur?.

1 Adet Standart Araç Alım Vekaletnamesi
2 Adet Engelli Raporumun Noterden Aslı Gibidir Onaylı Belgesini ( Araç Alımı Yapıldıktan Sonra Bana Bu Iki Belgenin Geri Verilmeyeceğini Belirttiler)

Açıkcası kafamda soru işaretleri oluştu engelli raporunun noterden aslı gibidir onaylı belgelerini gercekten ilgili kurumlaramı iletiyorlar yani bu belgeleri bana vermemeleri normalmidir.?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Araç almak için bayiye vekalet veriliyormu bilmiyorum. Bence gerek yok. Daha önce bu durumla karşılaşan arkadaşımız odumu?

kaptan tito

Üye
Üye
notere gidiyorsunuz hastaneden aldıgınız raporun fotokopisini aslı gibidir noter tastikliyor bayiye teslim ediyorsunuz bu rapor bayi vergi dairesinde bırakıyor orda kalıyor.ruhsata özürlü arac yazılması icin vergi dairesinden özürlü aractır satılamaz vd si koyduruyor. işlemlerinizin yapılması için birde vekalet veriyorsunuz bayiye yoksa nasıl aracı üstünüze alacaklar işlemleri kim yapacak:):):)
vekaletinizi sonradan iade ederler raporunuz vergi dairesinde kalır.
bende yeni aldım.sistemde hata yok sonuçta özürlü kişi adına cıkacak evraklar gerekli resmi dairelerde kalıyor
saygılar

MIAMI HEAT

Üye
Üye
Teşekkürler Hocam sizdende 2 tanemi engelli raporunun aslı gibidir belgesi istediler benden 2 tane istedilerde

kaptan tito

Üye
Üye
hayır 1 adet aslı gibi verdim.
ama benim oglumun adına oldugu icin ben ehliyet tastikleri vasi tastikleri vs vs dünyanın parasını verdim notere:) araban hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin

MIAMI HEAT

Üye
Üye
benden 2 tane aslı gibidir belgesi istediler 1 tanesini vergi dairesine vereceklermiş diğerini ruhsat plaka için ilgili kuruma vereceklermiş ayrıca bende ehliyet yok aracı abim kullanacak bunun için ruhsata bir ibare yazmaları gerekiyormu yoksa birinci derece kan bagı kullanır yazıyormu?

Tekerlekli Sandalye