Engelli aracı almamız halinde evde bakım maaşı ve 2022 maaşı kesilir mi?

imq

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar lütfen acil bilgi verin bir saat içinde yapmam gerekir...ben hem evde bakım maaşı hem 2022 alıyorum abim edıma evde bakım maaşı olıyor normal araba alırsa kendi adına bir sorun olurmu araba sandalyenin sığması için büyük biraz pejo partner ruhsaata ticari ve hususi diye geçiyor ticaret falan yapmıcak sadece ben binicemsınavlara halk eğitim kursalırına gitmek için lütfen bilen arkadaşlar cevap versin maaşlarda soru olurmu...araba 15 bin lt ötv falan için değil normal 2. el

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
SGK'ya ve Shçek'e dilekçe yazıp şu fiyatta araç almamız halinde maaşın kesilip kesilmeme durumunu tarafınıza yazılı olarak vermelerini isteyin, eger dilekçede kesilir derse araç almazsınız, haa yok cevap olarak alırsınız maaşınız kesilmez derse o zaman aracı alırınız ancak o "alabilirsiniz maaşınız kesilmez" yazısını saklayın ilerde maaşınızın keislmesi yada cezalı duruma düşmeniz halinde size bir ispat oalcaktır. Bu konuda yönetmelikte net bir açıklama olmadığından dolayı alan ve alamayan maaşı kesilen kesilmeyen birsürü kişi var netbilgi degil en mantıklı yol bence bu sonradan magdur olmak yerine bunu yapmanızı öneririm.

sinandeniz

Üye
Üye
aracın ticari olarak geçmesi sıkıntı yaratabiliyo bazan kurum memurlarının insiyaftlerine kalmış gibi birşey bazan sorun olmuyo kurum ihtiyaçtır bir tane araba 1500 motor hacimli diyor diyer bir taraftanda engelli araba alması durumunda muhtaçlık durumu kalkmıştır deyip maaşı kesebiliyor evde bakım maaşı sorun olmama olasılığı daha yüksek ama 2022 maaşında daha çok sıkıntı olabiliyor mehmet arkadaşında ddiği gibi her iki kuruma müracaat ederek dilekçe ile bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır hiç olmaz ise arabayı alırsanız ilerde şayet sorun olur ise elinizde bir belge olur tabi size verecekleri bilgide sorun olmaz arabayı alabilirsiniz deyipte sonrasında pürüz çıkar ise kolay gelsin

imq

Üye
Üye
pardon ticari yazmıyor..yük nakil-hususi yazısı var silindir hacmi 1868.. kaç binlelik bir araba için devlet niye böyle yapıyor maaş veriyor hem diyor yaşam koşularını yükseltmek için veriyorum bir yandanda kısıtlıyor arban olmicak hani hukuk devlet bölemi ! ben artık yoruldum yokuşlardan çıkmaya arkadan itekliyenlerde bel ağrısı çekiyorr...kuruma yazıcağım dikelçe örneği yazabilirmisiniz...teşekürler

denniss

Üye
Üye
biz ilk bakım için baş vururken 15 bin değerinde özürlü plaka aracımız vardı..hiç sorun çıkarmadılar..bir ev ve bir araba dışında gelir getiren bir varlığın varsa sorun oluyor..zaten bedensel engelliler için engelli aracının indirilip bindirileceği tesisat olması bakımından ,hafifticari yada münibüs tarzı almayı şart koşuyolar diye biliyorum.çünkü normal binek araçlara tekerlekli sandalye koyulması pek mümkün olmuyor...ben sorun olacağını zannetmiyorum..umarım yardımcı olmuşumdur..

imq

Üye
Üye
çok sağlon inşalla sorun olmaz...

Zulfikar

Üye
Üye
Mrb ben ve eşim enngelli maaşı alıyoruz ben skoda superB araba almak istiyorum arabanın otv siz 68 bin tl ye geliyor bizim engelli maasimozi etkiler mi

Tekerlekli Sandalye