Engelli aracı satışında hiç vasisi yoksa

Mini

Üye
Üye
Mrblar sorum şöyle %92 engelli bir yakınım uzerine öTV indirimli araba alınacak ama hiç çocuğu yok Allah gecinden versin öldüğünde tüm haklar eşine devredilir bildiğim kadar peki eşide ölürse arabanın akıbeti ne olur nasıl bir yol izlemeliyiz mirasçıları kimler olur sorun yaşamamak.adina nasıl bı yol izlemeliyiz kimler hak sahibi olur bu durumda . şimdiden çok tşk ederim sağlıklı günler

İsen Buga

Üye
Üye
uzak akrabalarına verilir. Uzak akrabaları mutlaka vardır. Devlet tarafından tebliğ edilerek bildirilir. Haberi olmasa bile devlet tarafından vergi sistemine girer ve er geç bildirilir.

Mini

Üye
Üye
uzak akrabalarına verilir. Uzak akrabaları mutlaka vardır. Devlet tarafından tebliğ edilerek bildirilir. Haberi olmasa bile devlet tarafından vergi sistemine girer ve er geç bildirilir.
Ama şöyle hocam ilk engelliden sonra eşine kaldı onda sorun yok eş te olunce bu sefer eşin ailesine ve yakınlarına mı kalır diyorsunuz peki bu durumda eşin ailesi misal kardeşleri yada yegenlerine kalırsa bunlar hak sahibi olabilir mi ki ikinci sorum şöyle iki kez aynı durum geçerli olur mu bu tür konularda yani karı koca ölünce iki kez aynı işlem görülüp mirascilara kalır mı yoksa devlet tarafına mi gecer

İsen Buga

Üye
Üye
Vesaret kanunu baştan sona okumak lazım. Önden buyur...

Mantik yütürecek cevaplayacaksak ailesi yoksa kardeşlerine anne babalarına kalır. Ancak daha öne yaşanmış olaylara bakarsak her iki tarafın kardeşleri de isteyebilir. Eniştemin başına geldiği için cevapladım. Terör yada diğer faaliyetlerde bulunmamışsa devlet el koyamaz. Mirascılar ilgilenmezse devlet tarafından vergi cezası gelebilir. İlerleyen zamanla da el koyabilir.

Mini

Üye
Üye
Vesaret kanunu baştan sona okumak lazım. Önden buyur...

Mantik yütürecek cevaplayacaksak ailesi yoksa kardeşlerine anne babalarına kalır. Ancak daha öne yaşanmış olaylara bakarsak her iki tarafın kardeşleri de isteyebilir. Eniştemin başına geldiği için cevapladım. Terör yada diğer faaliyetlerde bulunmamışsa devlet el koyamaz. Mirascılar ilgilenmezse devlet tarafından vergi cezası gelebilir. İlerleyen zamanla da el koyabilir.
Öncelikle ilginiz için çok tşk ederim ama kafam çok karışık mantıken evet kardeşlere kalır ama kocanın kardesleri yasamiyor yeğenleri var ama karısının var kız erkek kardeşleri. Yalnız şunu tam olarak öğrenmek istiyorum adam öldü misal eşe kaldı eşte öldükten sonra ailesine kalma durumunda çocukları olmadığı için ÖTV ödemek zorunda kalmam değil mi
Biraz araştırdım ben hocam karı koca ölünce erkeğin yegenlerine kaliyor Muş sanırım

ahmet34

Üye
Üye
engelliye faydası olacak hastahaneye goturecek amacıyla alınacak arabanın
engelli dısı kullanımı bu derece isi kotu niyetlere kullanılması uzucu
bu yuzden kurallar daha sertlesip engelliler istenmeden madur ediliyor

İsen Buga

Üye
Üye
Öncelikle ilginiz için çok tşk ederim ama kafam çok karışık mantıken evet kardeşlere kalır ama kocanın kardesleri yasamiyor yeğenleri var ama karısının var kız erkek kardeşleri. Yalnız şunu tam olarak öğrenmek istiyorum adam öldü misal eşe kaldı eşte öldükten sonra ailesine kalma durumunda çocukları olmadığı için ÖTV ödemek zorunda kalmam değil mi

Biraz araştırdım ben hocam karı koca ölünce erkeğin yegenlerine kaliyor Muş sanırım
acele etme zamanı geline öğrenirsin...
Allah uzun ömür versin. Tasasız dertsiz yaşa...
Araç sana kalırsa Mirasdan feragat alırsın bir kişi üzerine kalırsa ÖTV hiç ödemezsin. Rahatla...

Mini

Üye
Üye
engelliye faydası olacak hastahaneye goturecek amacıyla alınacak arabanın
engelli dısı kullanımı bu derece isi kotu niyetlere kullanılması uzucu
bu yuzden kurallar daha sertlesip engelliler istenmeden madur ediliyor
Tabiki Allah uzun ömürler versin yaşadığı sürece her türlü ihtiyaci ve konforu sağlanacak şekilde alınır ama daha sonrasını da düşünmek gerek bu tür sorunlarla çok karşılaşılıyor herşeyi bilip adım atmak daha iyi iyi gunler
Tabiki Allah uzun ömürler versin yaşadığı sürece her türlü ihtiyaci ve konforu sağlanacak şekilde alınır ama daha sonrasını da düşünmek gerek bu tür sorunlarla çok karşılaşılıyor herşeyi bilip adım atmak daha iyi iyi gunler
Ayrıca engelli ortopedik engelliye onun araba kullanma gibi bu durumu imkansız

Mini

Üye
Üye
acele etme zamanı geline öğrenirsin...
Allah uzun ömür versin. Tasasız dertsiz yaşa...
Araç sana kalırsa Mirasdan feragat alırsın bir kişi üzerine kalırsa ÖTV hiç ödemezsin. Rahatla...
Allah sağlıklı uzun ömürler versin böyle bi yakınım adına sorup ogrenmek istedim.de yani sorun yaşamaktansa almamayı tercih ediyor o açıdan detaylıca sormuş bulundum zaten teferruatı çok gerek yok bu kadarına Allah uzun ömür versin de araba olmayı versin

İsen Buga

Üye
Üye
Amin.... Bugün cuma, Rabbimiz akrabanıza kat be kat huzur versin...

Tekerlekli Sandalye