Engelli aracını sürebilmemiz için %90 rapor alırsak yeterli olurmu

ercan_19

Üye
Üye
Ben Ercan.
Benim babam bundan 20 sene önce bi olay sonucunda sakat kaldı belden aşşağısı hiç tutmuyor elinin birindede fazla güç yok ve diger eli gibi normal oynatamıyor kendi iş yerimizde sigortalı olduğu için malünen emekli oldu babam yıllar önce.

Özürlü raparu olduğu için araba almaya karar verdik 2001de bir araç aldık fakat babamın belden üst tarafı çalıştığı için aracı kendisinden başkası kullanamıyor h sınıfı ehliyeti var araç otomatik vites ve özel tertibatlı her neyse zaman zuhur geçti ve artık babamın aracı satma hakkıda çoktan doğdu ve bu yüzden yakın zamanda alacağımız yani yenileyeceğimiz raporu ben sürebilirim diye almayı istiyoruz çünki hem babam artık kullanmak istemiyor araç hemde artık eskisi gibi uzun yola gidemiyor yoruluyor kolları yoruluyor gücü kalmıyor yani kısacası gözü kesmiyor istemiyor sayın abilerim bu yüzdende raporu yani aracı işte her neyse ben sürebilirim yani oğlu sürebilir diye alabilirmiyiz.??

Fakat şöyle bişeyde var babamın sakatlığı (belden aşağısı tutmuyor) biz raporu yeniletmek istiyoruz ve bildiğim kadarıyla aracı bizim sürebilmemiz için raporun derecesi %90 ve üzeri olması gerekiyor yani diyeceğim o ki sayın abilerim babam bu haldeyken belden aşağısı tutmuyor fakat belden üst tarafı çalışıyor misal nedir yüzdesi %60 babama hala bu haldeyken böyle böyle diye derdimizi anlatsak o kişilere artık babam sürmeyecek sakatlık derecesini yükseltmek istiyoruz desek yükseltirlermi bu nasıl olur lütfen yardımcı olun bana.

Misal %60 dedik şuanki durumuna ve babam artık araç kullanmak istemiyor ama biz babamın hakkından dolayı yeni bir araç almak istiyoruz o hastanedeki kişiler bakacak gene %60 çıkaracaklar mesela rapora %90 olması için artık sürmek istemiyor biz sürecez yoruluyor gözü kesmiyor desek yükseltirlermi rica ediyorum bana yardımcı olsun sayın abilerim böyle bişey mümkünmü olursa nasıl olur yetkili abilerimden yardım istiyorum lütfen yardımcı olun sayın abilrim..

Kısacası babamın durumu belden aşağısı tutmuyor aracı değiştirme hakkı doldu hatta 5yılda geçti ve benimde yaşım 20 benim B sınıfı ehliyetim var babamdan doğan bu hakdan yararlanmaya devam etmek istiyoruz fakat babamın yaşı 43 oldugundan ve artık yola gitmeyi gözü kesmediğinden aracı ben kullanabilirim diye almayı istiyoruz böyle bişey böyle bi hak varsa ne nerde nasıl oluyorsa lütfen bana yardımcı olun abilerim kusuruma bakmayın derdimi anca anlattım başınızıda ağrıttım şimdiden yardım edecek herkeze çok teşekkür ediyorum ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN...

sinandeniz

Üye
Üye
babanızın rapor oranı %90 ve üzeriyse zaten babanız süremez arabayı şöför tayin etmesi gerekiyor oda sen olursun sorun olmaz yani herşey babanın rapor oranında bitiyor

ercan_19

Üye
Üye
Abicim siz benim yazdıklarımdan hiç birşey anlamamışsınız babamın rapor oranı %90 falan değil belden aşağısı tutmuyor yani nedir %50 diyelim benim öğrenmek istediğim babam artık araç kullanmak istemiyor ve araç değiştirme hakkıda doldu yeni araç alma hakkı doğdu gene bende yakında askere gideceğim geldikten sonrada babamın bu hakkından yararlanmak devam ettirmek istiyoruz babamda artık araç kullanmak istemiyor ve bizde düşündükki bu rapor oranını nasıl %90 yapabiliriz ki biz sürebilelim benim anlatmak ve öğrenmek istediğim bu yani bu haldeyken babama %90 raporunu nasıl alırız sadece belden aşağısı tutmuyor üst taraf konksiyonları çalışıyor fakat artık yola gitmeye gözü kesmiyor kolları yoruluyor o yüzden araba sürmek istemiyor hepsi bu yani abicim umarım anlatabilmişimdir bu sefer.

Tekerlekli Sandalye