Engelli aracınız var gerekçesiyle evde bakım 2022 maaşı ve yeşil kartım iptal edildi?

sonsuzluk21

Üye
Üye
22 yaşında %90 raporlu kas hastasıyım.Akülü sandalye kullanıyorum.

2-3 yıldır 2022,evde bakım aylığı ve yeşil kartım vardı.Ailem bakıcım oldugu için ailemin yanında yaşıyorum.2 hafta önce eve gelen mektupda üzerime kayıtlı ÖTV indirimli araba oldugu için yeşil kart,2022 maaşı ve bakıcı aylığımın kesildiği yazılıyor.Hiçbir gelirim yok, sadece engelli indiriminden yararlanmak için akrabalarımın ve kendim biriktirdigim parayla alınmış üzerimde araba var.Normalde ailede arabamız da yoktu.Ailemin hiçbir zenginliği yok.gerçekten çok kötü durumdayım.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Araç ne kadar ücrete alındı kaç model araç ve ne zaman alındı? Kurumlardan hepsinden ayrı ayrı mı maaş kesildi yazısı mı geldi?

sonsuzluk21

Üye
Üye
sıfırı 40 000 .ötv siz 30 000 liraya alındı.babamın 15 000 emekli parası vardı,geri kalanını taksitle ödüyoruz. ,kağıtların hepsi aynı anda geldi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Üzerine araç olması yeşil kartının iptaline neden olur. Ve son zamanlarda üzerine araba olupta 2022 maaşı alanlarında maaşları iptal edilmeye başladı. Bunun nedeni SGK nasıl olurda aylık 100 TL muhtaçlık düzeyinde olan kişi xxx tl lik aracı alıyor diye düşündüklerini tahmin ediyorum. Ama evde bakım maaşının kesilmemesi gerekir. Bakım maaşının hangi gerekceyle kesildiğine dair size bilgi verilmedimi?
Ve kesilen 2022 maaşını yeniden bağlatmanın tek yolu o aracı kendi üzerinden çıkaracaksın.

Tekerlekli Sandalye