Engelli araçlarının hacizli yakalanmasıyla ilgili çalışma başlatıldı

mehata19

Üye
Üye
Değerli arkadaşlarım.Birçok engelli arkadaşımızın son günlerde borcundan dolayı araçlarının Haciz ve sonrasında Hacizli Yakalanma olayı artmıştır.Sağlıklı insanlar borçlanıp iflas edebiliyorlarsa biz engellilerde ekonomiden etkilenip aynı sıkıntıları yaşamaktayız.Bu konu hakkında yapmış olduğum çalışma neticesinde T.B.M.M. de bulunan tüm siyasi parti grup başkanları ve Milletvekillerine teker teker mail göndermiştim.Bunun neticesinde İstanbul Milletvekili Sn.Arzu ERDEM konuyu T.B.M.M. kürsüsüne taşıdığını ve Maliye Bakanına kürsüden sorduğunu Sn.Maliye Bakanınında konuya olumlu baktığıını bana mail dönüşü ile bildirdi.

Hatta T.B.M.M. TV. kaydınıda gönderdi.Sn Arzu ERDEM göndermiş olduğum maili bakana harfiyen sorduğunu izledim.Sn Bakanın konuyu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ile istişare ederek düzenleme yapılmasını Arzu ERDEM vekilime söz vermiş.Bu sevindirici haberi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Vekilin Konuya dair twitter paylaşımı

engelli-aracı-haciz.jpg

Vekilin TBMM Konuşmasından bir kesit

22.jpg

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakanlık düzenelme yapar yapmaz bilemem ama seni tebrik ederim değerli kardeşim. Keşke herkes senin kadar engelli sorunlarının çözümünde mücadele edebilse.

mehata19

Üye
Üye
Umutsuz bir vaka bence. Bu düzenleme için türk ticaret kanununda engelli yurttaş lehine duzenlemeye gidilmesi gerekiyor ki bu imkânsız bence..

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Sağol Murat bey olumlu desteğiniz için.Maliye bakanı bilmiyordur ben hatırlatayımda Türk Ticaret Kanunda değişiklik ile başlasınlar işe.Güzel kardeşim bu benim şahsi sorunum değil.Yapılan uğraşa emeğe bari böyle olumsuz yorum yaparak köstek olmayın.Her ay burda bilmem nerenin evde bakım maaşı yatmadı yok gece yatacak yazmaktansa engelli sorunlarıyla uğraşmak daha mantıklı değilmi sizce?Böyle olumsuz yorum yaparak değil ama.Daha öncede 2022 maaşları hakkında gelirlerle alakalı yasa çıkmıştı.Birçoğunun maaşı kesilecekti.Yine şahsen ben böyle bir çalışma yapmıştımki 100'ün üzerinde Milletvekilinden mail ve telefonla dönüşüm alarak gereğinin yapılacağını destekcimiz olduklarını söylemişlerdi.Halil bey belki hatırlar bu çalışmayı.Bilmem ne ilinin evde bakım parası her ay aynı gün yatıyor.Çok çok 2 gün erken yada geç yatıyor.Ama ayın başından of pof yatmadı triplerine girerek engelli sorunu çözümü olmaz.Yapılan bir çalışmaya , emeğe böyle köstek olmak insanda şevk bırakmıyor.İzle videoyyu bi zahmet Sn Milletvekili Arzu ERDEM T.B.M.M. kürsüsünde soruyor Sn Maliye bakanıda Türk Ticaret kanununu değiştirelim bu iş olmaz falan demiyor.

murat tarsuslu

Üye
Üye
Finans şirketlerinin dediğinin olduğu bir ülkede açıkçası umutsuzum. Çabalarınızı takdir ediyorum, sagolun..

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye