Engelli asansöründe 'engelliye yer yok'

berkemeteatasoy

Üye
Üye
Merhaba
arkadaşlar cumartesi günü metro ile taksime gidiyordum..taksimde engelliler için asansör var..2.asansörü kullanirsaniz direk taksim meydana çikar..ben engelliyim asansöre binmek için bekledim.geç geldi bu arada 12 kişi oldu ilk bekleyenler arasindayim asansör geldi orda tek engelli bendim..asansöre ben hariç hepsi sağlam beden olarak onlar bindİ ben binemedim hepsinin yüzüne baktim anlayan bile olmadi..hatta dedim bu özürlü asansörü kimsede ses yok.binemedim asansöre..20,40 yaşlarinda o insanlarda acaba nasil bi düşünce var merak ediyorum

Birey

Üye
Üye
Berkemet atasoy, geçmiş olsun size, maruz kaldığınız duruma üzüldüm ama size değil, beyni olupta düşünemeyenlere üzüldüm. yada vicdanı olupta vicanını öldürenlere ve hayvani bir bakış açısına sahip olanlara üzüldüm. Yazık valla toplum olarak bu hallere düşmemeliydik. İnsanı diğer varlıklardan ayıran bariz özellik, düşünebilmesidir o yaratıklar(asansöre binen sağlam bedenliler) bunu düşünemedilerse eğer, onlarda düşünemeyen varlık yani hayvan kategorisine girmiş olurlar. Şekline şemaline aldanmayın derım. Bu durumda yapılcak bişey yok mu? şikayet vs, mümkün mü?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu asansörlere engelli kartıyla" binilmesi için bi çalışma yapılacağını duymuştum. Şu an ne aşamada bilmiyorum ama belliki sözde kalmış bi uygulama. Bu türden asansörlere kartla binilebilmeli diğer türlü sağlıklı bi işleyiş olmaz bence.

Tekerlekli Sandalye