Engelli Asansörüne Binen Engelsizler!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
640621_c3b43e0a6e131a27a852487bc90b8660.jpg

Taksim Metrosu’nda özürlüler için yapılan asansörün kullanıcıları onlardan çok hiç bir engeli olmayan kişiler?!

Taksim Meydan'ında bulunan metroya inen özürlü asansörü engeli olmadığı halde kullananlarla doluyor. Bir an bile olsun boş kalmayan asansörü kullananlar çeşitli gerekçeler öne sürdü. Küçük büyük, genç yaşlı demeden herkesin kullandığı asansör gün içerisinde hiç boş kalmıyor. Metro özürlü asansörü girişindeki yazıya aldırış etmeden binen vatandaşlar ilginç gerekçeler öne sürdü.

Genelde acil işlerinin olduğunu öne sürerek kullandıklarını söyleyenlerin yanı sıra tesadüfen bindiklerini söyleyenler de var. Asansör önünde arkadaşını bekleyen görme engelli bir kişi ise, insanların işin rahatına, kolayına kaçtıkları için özürlü asansörünü kullandıklarını söyledi. Bu sırada özürlü asansörünü kullananların yanı sıra yaşlı bir adamın metroya merdivenleri yürüyerek inmesi dikkat çekti.

F

Fırtına

Guest
Resimdeki Engelli insanı Bulun?!

Ozurlu-asansoru.JPG

geçenlerde taksime gittiğimde bende şahit oldum. engelli asansörünün önü tıklım tıklım ve hepsi engelsiz insanlar. engelli insanlar için yapılan bazı uygulamalar, engelsiz insanlara yarıyor (!)

engelli bir arkadaşımızın isyanı;

taksim meydanına çıkan engelli asansörü, engelsiz insanların istilasında (!) benim gibi tekerlekli sandalye kullananlar dakikalarca sıra bekliyor. bu önemli sorunu birkaç kez yetkililere ilettim. ancak kimin u-mu-run-da?!

hiç kimsenin u-mu-run-da değil!

umittosun

Üye
Üye
bişi dememeli hak yemede üstümüze yok ...

sinandeniz

Üye
Üye
abi onlarda engelli bence hem bizden yani bedensel engelliden daha büyük engel onlarıngi beyinsel engelli onlar :)

Tekerlekli Sandalye