Engelli aylığı 28 nisanda onaylandi buna gore surec nasil isler?

didierdrogba

Üye
Üye
Ablam yüzde 79 rapor oranına sahip engelli maaşı alıyordu sonra kesilmişti bu nisanda basvurduk ve 28 nisanda onaylandı. Bu durumda maaşı ne zaman ve ne kadar alırız? Ve nerden nasıl çekeriz kartimiz yok
Ayrıca maaş bağlandıktan sonra kişi başı gelir aşılirsa maaş bağlandiktan sonra emekli maaşı 7500 oldu çünkü bu durumda ne olur ?bağlanması için çok uğraştık çünkü.

septik

Editör
Editör
Nisanda başvurunuz onaylandığına göre mayıs itibarı ile maaşınız başlar. İlk ödeme büyük ihtimalle hazirana denk gelir ve 2 aylık toplu şekilde ödenir.

Hane geliri artması yani kişi başı gelirin 2835 tl nı aşması durumunda maaş kesilir malesef. Yalnız temmuz ayında asgari ücretin artması durumunda gerçi maaşlarda artacak ama kişi başına düşen gelire etkisi nasıl olur bilinmez, yinede sydv temmuz zam oranlarınıa göre hareket edecektir.

didierdrogba

Üye
Üye
Nisanda başvurunuz onaylandığına göre mayıs itibarı ile maaşınız başlar. İlk ödeme büyük ihtimalle hazirana denk gelir ve 2 aylık toplu şekilde ödenir.

Hane geliri artması yani kişi başı gelirin 2835 tl nı aşması durumunda maaş kesilir malesef. Yalnız temmuz ayında asgari ücretin artması durumunda gerçi maaşlarda artacak ama kişi başına düşen gelire etkisi nasıl olur bilinmez, yinede sydv temmuz zam oranlarınıa göre hareket edecektir.
Bir paylaşımda nisanda onaylanan bir maaş hakkında mayısta 2 maaş alırsınız diye cevap vermiştiniz. Bizimki de öyle değil mi ?
Peki vakıf yeni bağlanan nur maaşı hemen keser mi? Ya da sizin dediğiniz gibi temmuzu mu bekler?

septik

Editör
Editör
Geriye yönelik baktım fakat göremedim o paylaşımı, mutlaka bir açıklama yapmışımdırr. yada yanlışım vardır.

Yönetmeliğe göre gelir krıteri aşılıyorsa bağlamaz bağlandıysa ve sonra gelir krıterinde artış olursa keser. Benim görüşüm zaten nisan ayındayız ve vakıf bu ay emekli maaş tabanının 7500 tl olacağını bildiği halde size maaş bağladıysa temmuz zammna kadar sorun çıkmaz diye yorumladım.

didierdrogba

Üye
Üye
Geriye yönelik baktım fakat göremedim o paylaşımı, mutlaka bir açıklama yapmışımdırr. yada yanlışım vardır.

Yönetmeliğe göre gelir krıteri aşılıyorsa bağlamaz bağlandıysa ve sonra gelir krıterinde artış olursa keser. Benim görüşüm zaten nisan ayındayız ve vakıf bu ay emekli maaş tabanının 7500 tl olacağını bildiği halde size maaş bağladıysa temmuz zammna kadar sorun çıkmaz diye yorumladım.
Özür dilerim maaş 28 martta onaylandı yanlış olmuş yani sistemleri uyarı verir mi peki onaylandığı tarihte cumhurbaşkanı 7500 olacağını açıklamıştı buna rağmen onay verdiler ayrıca hatay deprem bolgesindeyiz

septik

Editör
Editör
Rica ederim, olur insan hali.

Geçmiş olsun.

Sydv bütünleşik sistemden takip ediyor ve olumsuz sonuç alındığında red veriyor. Sizin durumda nisan ayında kabul edilmiş yani bu ay yatacak olan emekli maaşı baz almışlardır, bence sorun çıkmayacaktır. Bu konuda sadece tahmin yürütebilirim, emin olmak yada garanti vermem mümkün olmaz.

didierdrogba

Üye
Üye

Geçmiş olsun.

Sydv bütünleşik sistemden takip ediyor ve olumsuz sonuç alındığında red veriyor. Sizin durumda nisan ayında kabul edilmiş yani bu ay yatacak olan emekli maaşı baz almışlardır, bence sorun çıkmayacaktır. Bu konuda sadece tahmin yürütebilirim, emin olmak yada garanti vermem mümkün

Geçmiş olsun.

Sydv bütünleşik sistemden takip ediyor ve olumsuz sonuç alındığında red veriyor. Sizin durumda nisan ayında kabul edilmiş yani bu ay yatacak olan emekli maaşı baz almışlardır, bence sorun çıkmayacaktır. Bu konuda sadece tahmin yürütebilirim, emin olmak yada garanti vermem mümkün olmaz.
Anladım sağ olun. Peki 28 martta onaylandığı için ne zaman yatar ne kadar yatar nasıl çekebiliriz?

septik

Editör
Editör
Büyük ihtimalle mayıs ayında ödenir engel oranınıza göre 2 aylık toplu olarak yatar. Kimlik kartınızla herhangi bir ptt şubesinden çekebilirsiniz.
E devlet üzerinden sosyal yardım sorgulama kısmından takip edersiniz, ödemeniz hazırdır yazdığı zaman paranız hesabınızda demektir ptt kurum ödeme sorgulama kısmındanda ödeme başlangıç tarihinde çekeblirsiniz.

didierdrogba

Üye
Üye
Büyük ihtimalle mayıs ayında ödenir engel oranınıza göre 2 aylık toplu olarak yatar. Kimlik kartınızla herhangi bir ptt şubesinden çekebilirsiniz.
E devlet üzerinden sosyal yardım sorgulama kısmından takip edersiniz, ödemeniz hazırdır yazdığı zaman paranız hesabınızda demektir ptt kurum ödeme sorgulama kısmındanda ödeme başlangıç tarihinde çekeblirsiniz.
Engel oranı yüzde 79 ve 45 yasinda

Tekerlekli Sandalye