Engelli ayligi hakkknda

MustoCan

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar sizden bir ricam var yardımcı olursanız çok sevinirim ben issizlik maaşı alıyorum bu ayın 15 inde issizlik maaşım bitti ama 15 günlük icerde maaşım olduğundan dolayı haziranın başında 400 lira daha maaş alacam.ama sağlık güvencem iptal oldu bende yeşil kartımı bağladım yeşil kartımı başladıktan sonra 2022 maaşı başvurusu yaptım sizce icerde 400 lira issizlik maaşım olduğu için 2022 maaşım başvurum reddedilir mi yoksa onaylanırmi ve memurlar eve gelip bakacakmi ve kaç günde sonuçlanır saygılarımla Allaha emanet olun

septik

Editör
Editör
Merhaba, sgk ile bağlantınız olmadığı yeşil kart almanızdan belli, dolayısı ile çalışmıyor görülüyorsunuz. 400 TL alacağınızın olması sorun çıkarırlarsa sizde işsizlik maaşınızın bittiğine dair bir belge alırsanız ortada sorun kalmaz ve eğer diğer şartlarınız uygunsa 2022 engelli maaşı bağlanmasına engel olmaz.

Başvurunun kontrolü için mutlaka adresinize gelirler ve sydv na verdiğiniz bilgilerin teyidini yaparlar, kontrol için en az 1 ay süreyle adresinizde bulunmanızı tavsiye ederim aksi taktirde tekrar gelmeleri gerekir buda zaman alacağı için maaş bağlanma durumu uzayabilir.

Yönetmeliğe göre en geç 1 ay içersinde işlemlerinizin bitirilmesi gerekiyor, fakat sydv nın yoğunluğuna göre bir kaç ayıda bulabiliyor, başvurunuzun kabul edilmesi halinde başvuru tarihini takip eden aybaşı itibarı ile maaşınız içerde birikir, maaş kaybınız olmaz ve ilk ödeme günü toplu olarak ptt hesabınıza yatar.

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye