Engelli ayliği haricinde bir aylik daha varmiş onu alabiliyormuyuz

farfan

Üye
Üye
Engelli ayliği haricinde bir aylik daha varmiş onu alabiliyormuyuz nakdi yardim olarak geçiyormuş ben araştirdimda vakiflar genel müdürlüğü yaziyor yanlismi biliyorum acaba

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sizin dediğiniz evde bakım maaşı olabilir başka da bir maaş yok ki...

farfan

Üye
Üye
benim söylediğim %70 ve üstü için bakım maaşı değil %40 engellilere veriliyormuş öyle yazıyor gönderdiğim linkte

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Linki okudum teşekkürler evet bu muhtaç aylığı da var ama şartlardan en önemlisi * Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması '' yani bana kalırsa hem engelli maaşı ( 2022 maaşı ) hem de muhtaçlık maaşı alınamaz...

farfan

Üye
Üye
hımm öyle diyorsunuz ben yarın bi gidip bilgi alayım en iyisi bu güzel birseye benziyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vakıf aylığı birlikte 2022 maaşı birlikte alınmıyor. Birinden birini seçeceksin. Ayrıva vakıf aylığı 2022 maaşından daha az ödeniyor diye biliyorum ben.

farfan

Üye
Üye
size gönderdiğim link i açın ve yazının en sonunu okuyun

farfan

Üye
Üye
Başvuru yeri ve şekli

Muhtaç aylığı talebinde bulunan kişiler başvuru formunu doldurup imzaladıktan sonra engelli ise özrünü belirten sağlık kurulu raporunu ekleyip, ikamet ettiği ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğüne şahsen, posta yoluyla veya Genel Müdürlüğün internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler. 2013 yılında muhtaç engelliler ile yetim çocukların her birine aylık olarak 411,00 TL ödenmektedir.

İsen Buga

Üye
Üye
hemen başvur aylığı al...
ayrıca başvuru bilgileri scannerden geçir; isminizi kimlik no, belge no gibi önemli hususları karala. sonra buradan yayımla. hem 2022 hemde vakıf aylığı..
Keyfinize kalmış, hak ettiğini düşündüğünüz imkanı dahilinde kazandığınız bir sürü paraları yayımla ki herkes görsün onlarda faydalansın değil mi?
Kısaca senin bu konuda verdiğin mücadele adı altında; gördüğüjn öğrendiğin bilgileri, başkalarının ve senin düşünceleri ve karşı tarafın görüşleri buna karşı verdiğiniz mücadeleleri kısaca herşeyı bir arada toplarsın kümelersin ve diğer arkadaşlarını bu yoldan bilgilendirirsin. Olmaz mı?
Biraz zahmetli ve uzun olacak ama sizin için denemeye değer.

Aklıma şu geldi: haksız yere alınan paralar, tespit edilmesi halinde faizi ile geri alınır: bu risk göze alınırsa denemeye değer. bu risk neticesinide yazmanızı da unutmamalısınız.

Karda izi belli etmeden yürümek yerine herkese lider ol.

hancı

Üye
Üye
Engelli ayliği haricinde bir aylik daha varmiş onu alabiliyormuyuz nakdi yardim olarak geçiyormuş ben araştirdimda vakiflar genel müdürlüğü yaziyor yanlismi biliyorum acaba
başka maaş varmı bilmiyorum ama senin dedigin nakdi yardım sydv ler tarafından iki ayda bir verilen 200 tl yardım veriyorlar her iki ayda başvuru yapacaksın almak için ben alıyorum 2022 maaşıda alıyordum haziranda raporumun süresi bitti yeni raporda alamıyırum ama haziran maaşını geçen hafta aldım artık sonra ne olur bilmiyorum fazlasıyla alırlarmı affa ugrarmı allah bilir şuan maaşım yok sizin dediginiz maaşdan raporum olmadan yararlanabilirmiyim

yörükkızı

Üye
Üye
kıymetli arkadaşlar evet vakıflar tarafından ödenen engelli muhtaç aylığı 411 tl aylık ve ptt tarafından ödeniyor 3 ayda bir ancak 2022 yasayla yanyana yürütülen bir yardım şartlara hane de kişi başı gelir ve muhtaçlığın kesin ispat edilmesi şartıyla ödeniyor . %40 ila %68 arası engelli raporunun olmasıda lazım tabiki

yörükkızı

Üye
Üye
isen buga kardeş yersiz bir ödeme yapılmış ise faizi ile geri alınıyor sürekli engel raporu olanlar içinde her yıl yeniden gelir tesbiti yapılacak hane içinde kişi başı gelir miktarı esas alınıyor ve gizlice bir araştırma yapılıyor beyanların doğruluğuna dair aksi bir durum çıkınca dava açıyor vakıf

Barda5

Üye
Üye
Vakıflar Genel müdürlüğü muhtaç ve engelli maaşı sınırlı sayıda kişiye veriliyor arkadaşlar .Her ilde belli sayıda kontenjan var bu kontenjanda eksilme olduğu zaman yerine şartları uygun kişilere bağlanıyor vakıf aylığı ayda bir veriliyor 2022 aylığından farklı olarak ve de iki aylığı aynı anda almak mümkün değil saygılarımla

cilginpalet

Üye
Üye
okudum ancak pek çözemedim şimdi 2022 maaşında eve giren kişi başı gelir şarı aranırken bunda aranmıyor gibi geldi bana yani büyük ihtimal 2022 maşşları kesilince bu dediğin maaşa müracatlar artacak gibi tam detayını anlıyan agedeş varsa şartları tam anlasak ona göre bakardık

MUHTAÇ AYLIĞINDAN YARARLANMA ŞARTLARI
* Annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara;
* Sosyal güvencesi olmaması,
* Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması,
* Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması,
* Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi,
halinde muhtaç aylığı bağlanır.

Tekerlekli Sandalye