Engelli aylığı ve sgk

Merhaba ben yüzde 65 engelliyim işyerinden hastalığımdan dolayı çıkardılar hiç bir gelirimiz yok engelli aylığı bağlanması için vakıfta basvuruyorum sağlık sigortam var diyorlar 3 ay sonra baglayabilirsin diyor.sizden değerli arkadaşlarımdan yapabileceğim bi yol varsa engelli aylığı almak için yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba ben yüzde 65 engelliyim işyerinden hastalığımdan dolayı çıkardılar hiç bir gelirimiz yok engelli aylığı bağlanması için vakıfta basvuruyorum sağlık sigortam var diyorlar 3 ay sonra baglayabilirsin diyor.sizden değerli arkadaşlarımdan yapabileceğim bi yol varsa engelli aylığı almak için yardımcı olursanız sevinirim
İşten çıkarıldığınıza göre; işsizlik maaşı alabiliyor musun?

geçen ay işe başlıyorum onları bilgilendirmem gerekiyor mu yoksa maaşımı otomatik olarak kesecekler mi

Sgk nız başladığı anda otomatik engelli maaşınız kesilir, siz yinede sydv yi bilgilendirin zararı olmaz.

Sgk nız başladığı anda otomatik engelli maaşınız kesilir, siz yinede sydv yi bilgilendirin zararı olmaz.
Sayın septik konu ile alakalı benimde bir sorum olacak ayrı bir başlık altinda açmak istemedim konuyu açan arakadasta cevabını aldığından onada saygisizlik yapmadigimi düşünüyorum benim ve kızımın engelli maaşı var düzenli olarak aliyoruz oğlum işe girdi SGK si yapılırsa bizim engelli maaşları kesilirmi ailede 6 kişiyiz hiçbir gelirimiz mal mülk hesap arsa ev yok tek gelirimiz engelli maaşları ve evde bakım maaşı

Oğlunuzun sgk lı olması sizi sgk açısından sıkıntıya sokmaz , sadece geliri hanenize eklenir.

6 Kişi x 5667 tl gelir krıteri = 34 002 tl ve üzerinde bir maaş alırsa engelli maaşlarınız kesilir.

Hanede engelli maaşları hariç ( gelire dahil edilmez ) 34 002 tl altında bir gelir olduğu sürece 2025 yılında asgari ücret belirlenip yeni gelir krıterine kadar sorun yaşamassınız.

Geri